Přilepení odfouklé dlaždice na terase

Od: Datum: 14.10.14 20:07 odpovědí: 2 změna: 14.10.14 22:14

Dobrý den, na terase mi povolila jedna dlaždice. Po jejím vyloupnutí jsem zjistl, že na části dlaždice je lepidlo, které pevně drží. Z pokladového betonu jsem lepidlo vysekal u dlaždice se bojím, že ji rozbiji. Poraďte mi prosím jak na to. Čím dlaždici přilepit? Myslel jsem jestli by to nešlo třeba chemickou kotvou aby to pořádně drželo. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 20:48
avatar

Zdravím,
lepidla z dlaždice se nejjednodušeji zbavíte úhlovou bruskou s nasazených copánkovým drátěným kartáčem - pozor na prsty!
Přilepit lze čímkoli - v nouzi i tou chemickou kotvou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 14.10.14 22:14

Nechci dělat reklamu, berte to jako informaci o materiálu: lepidlo v kartuši 320 ml s nápisem mamut je dost dobré, snad by to šlo i na dlaždici ve venkovním prostředí, netuším, možná by to bylo na stránkách výrobce. Chce to ale správně dávkovat, aby se trefila správná vrstva, aby dlaždice byla v rovině s ostatními.

Je to dost tuhé, chce to mít dobrou vytlačovací pistoli, takovou tou lacinou plechovou to jde moc špatně. Na kartuši se ani nemusí nasazovat aplikační špička, tmel se dá vytlačovat to přímo dírkou z kartuše. A pak fígl od prodavače - místo víčka je dobré si vytlačit kousek asi tak jeden až dva centimetry housenky tmelu, on sice zaschne, ztvrdne, ale dá se pak za něj zatáhnout, vytáhnout jako špuntík a zase můžete používat i další tmel v kartuši.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.