Ach, ti sousedi!

Od: Datum: 14.10.14 13:30 odpovědí: 2 změna: 15.10.14 08:55

Dobrý den,

nedávno jsme si koupili byt. A když jsme tam začali rekonstrukci, manžel musel kvůli vodě dolů k sousedům. Odcházel beze slov. Lidé, co tam bydlí ( 4 dospělý osoby ) snad nikdy v bytě neuklízeli, neteče jim ani horká voda, takže se ani nemyjí. Nebyl by v tom zas takový problém, ale ten smrad od nich je už i v našem bytě. Všechno je načichle těm smradem. Manžel se odtud vrací vždy s bolesti hlavy. Když jim řekl, že to není normální, aby si doma uklidili, tak jim na to ta paní řekla, že nemají peníze. Pozor, všechni čtyři jsou v důchodu, nikdo z nich nepracuje.

Nevíme, jak máme tenhle problém řešit. Byt mají v OV. A svini pořádku asi nikdy nenaučiš. Máme v plánu si udělat schůzi a řešit to s dalšími sousedy, ale nevím, jestli to bude mít nějaké řešení.

Předem děkují za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 16:39

Co dodat. Doufám, že jste byt koupili alespoň levně.

Také jsem měl takové sousedy. Naštěstí neplatili nájem a byt nebyl v OV, takže byli vystěhováni a byt byl přidělen jinému nájemníkovi. U družstevních bytů je to horší a nejhorší situace je u bytů v OV. Pokud platí veškeré svoje závazky a jen obtěžují zápachem, bude to hodně těžké. Zkuste se spojit s ostatními sousedy, dát stížnost na obecní úřad (obtěžují zápachem nad míru obvyklou), kontaktovat hygienu. Budou si Vás přehazovat jako horký brambor, ale účelem je znepříjemnit sousedům pod Vámi život natolik, aby byli nuceni vylézt ze svého smrádku a něco začít dělat. Protože žádný úřad sám o sobě tuhle situaci nevyřeší a oni sami to prostě řešit nebudou.

doplněno 14.10.14 16:42:

Jak jsem psal v jiném dotazu zde před několika měsíci, nám se podařilo za pomoci všech sousedů a příbuzných jednoho nájemníka, jehož projevy byly obdobné, dovést k přesvědčení, že jinde se mu bude žít lépe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.10.14 08:55
avatar
Nevím jak jsi přišla na bonmot "svini pořádku nenaučíš ". Prase je inteligentní a čistotné zvíře, které zásadně spí na opačném konci výběhu než na kterém vyměšuje. Je schopné přenosit si slámu stéblo po stéblu do toho správného rohu jen aby bylo v suchu a čisté. Což se o tvých sousedech podle popisu říct nedá.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.