Povoleni vstupu souseda na muj pozemek

Od: Datum: 14.10.14 12:14 odpovědí: 4 změna: 14.10.14 20:54

Dobry den,muj soused ma postaveny dum tesne na hranici meho pozemku,nyni chce delat odvodneni sveho domu na stane ke mne,musim mu to povolit,nebo je to jiz zasah do meho pozemku?Dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 14.10.14 12:23

Tak nenechat bez opravdu vážného důvodu souseda udělat hydroizolaci a drenáž je sviňárna největšího kalibru. Vás bych chtěl za souseda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.14 12:33
avatar

Občanský zákoník § 1021

Vlastník umožní sousedovi vstup na svůj pozemek v době, rozsahu a způsobem, které jsou nezbytné k údržbě sousedního pozemku nebo k hospodaření na něm, nelze-li tohoto účelu dosáhnout jinak; soused však nahradí vlastníku pozemku škodu tím způsobenou.

§ 1022

(1) Nemůže-li se stavba stavět nebo bourat, nebo nemůže-li se opravit nebo obnovit jinak než užitím sousedního pozemku, má vlastník právo po sousedovi požadovat, aby za přiměřenou náhradu snášel, co je pro tyto práce potřebné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.14 12:40

Jethro byl zase o pár vteřin rychlejší

Tak nebudu opakovat paragrafy a alespoň doplním. Nejen dle zákona, ale i dle zdravého selského rozumu: Teď potřebuje soused Vás, zítra vy jeho. Ovšem na svém pozemku jste pánem vy. Tak, pokud máte obavy z újmy na majetku, zadokumentujte současný stav a v případě problémů nechejte vše uvést do původního stavu. Pořádek, slušnost a tolerance na obou stranách. Vím, někdy jsou situace kdy to jde jen podle pravidla na hrubý pytel... Ale nemůžete bránit sousedovi v tom, na co má nárok.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.10.14 20:54
avatar

prasnak, rozepište se o činnosti "nyni chce delat odvodneni sveho domu na strane ke mne". Co přesně chce dělat? Kopat na Vašem pozemku asi ne, ale podříznou stěnu ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.