Původní majitelé a případné dluhy

Od: Datum: 13.10.14 18:55 odpovědí: 4 změna: 13.10.14 20:23

Dobrý den,

v březnu jsme koupili dům, od konce dubna jsme vedení v katastru nemovitostí jako vlastníci, na nemovitosti máme zástavní právo.

Původní majitelé měli do konce května povinnost změnit trvalý pobyt. Do dnešního dne tomu tak nebylo učiněno. Již jsme podnikli potřebné kroky a čekáme na rozhodnutí.

Ale na co se chci zeptat... Můžou původní majitelé (i když na nemovitosti nemají žádné vlastnické právo) "nadělat" na náš dům dluhy?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 13.10.14 18:58

Ano, mohou. Důkladně zkontrolovat Předávací protokol a pečlivě ověřit případné nedoplatky. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.14 19:24
avatar

Nevím ,ale dle mne pkd je KS tak jak by měla být se všemi náležitostmi a zápis v katastru ne.Jedině ještě zrušit trvalý!

I když v našem kocourkově je možné i to co jinde na světě nejde!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.14 19:39

Nadělat nové dluhy dle mého ne. Janplinto mluví o nedoplatcích. To je ale spíš specifikum bytů, Vy píšete o nemovitosti, tedy předpokládám dům nebo pozemek. Trvalý pobyt nezakládá jakékoliv právo k nemovitosti, i když na to exekutoři pořád ještě nechtějí slyšet. Dotánhněte to správní řízení o zrušení trvalého pobytu do konce, a prověřte eventuelní stavy odběrů energií na příslušných protokolech a snad by to mělo být v pořádku.

Píšete, že máte zástavní právo na nemovitosti - ve prospěch koho? Pokud je to zástavní právo (např. banky) sjednané za původního majitele a nedošlo k jeho výmazu, pak jsou Vaše obavy více než oprávněné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.10.14 20:23

Ahoj. Doporučuji, dotáhnout do konce záležitosti ohledně smluv. Je důležité, aby všechny vzniklé smlouvy : Nabyly právní moci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.