Podlahová plocha bytu

Od: Datum: 13.10.14 11:50 odpovědí: 1 změna: 13.10.14 12:03

Dobrý den,jak se podle novely zákona (platná od 1.1.2014) vypočítává podlahová plocha bytu? Dřív se započítávala plocha balkonů, sklepů, lodžií... jen jednou polovinou. Jak je to teď? Dostali jsme přidělený OB s celkem velkým balkonem, spíš dvěma a tak by byl ten rozdíl poměrně velký.

předem díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 12:03
avatar

Nový občanský zákoník odkazuje v § 1222 na prováděcí právní předpis, který zcela inovuje způsob výpočtu podlahové plochy bytu. Tímto prováděcím předpisem je s účinností od 1. 1. 2014 nařízení vlády č. 366/2013 Sb. Jednoduše se dá říci, že podle nového prováděcího předpisu se v bytové jednotce . podlahová plocha spočte bez vnitřních příček. Jen pro úplnost, stejný postup platí i pro nebytové prostory.

Nový způsob výpočtu odstraňuje dřívější problémy a usnadňuje postup v případech, kdy dojde k přepočtu výměry podlahové plochy v bytě . Jako například při odstranění příček, které nejsou nosné nebo naopak při rozdělení jedné místnosti na více částí. Tedy podle nové právní úpravy bude podlahová plocha bytu .jen jedno číslo.

Podlahová plocha v bytové jednotce je tvořena půdorysnou plochou všech místností včetně plochy všech svislých nosných či nenosných konstrukcí uvnitř bytu. Tedy stěny, sloupy, pilíře, komíny a obdobné svislé konstrukce. Do podlahové plochy se započítávají například i zabudované předměty, jako jsou vestavěné skříně, vana apod. Pro úplnost pak je vhodné uvést, že podlahová plocha se uvádí v metrech čtverečních a zaokrouhluje se na jedno desetinné místo.

Výměra plochy byt. je důležitým kritériem pro stanovení velikosti práv a povinností vlastníků bytových jednotek. Jednotka vytyčená podle nového občanského zákoníku v sobě zahrnuje byt.a podíl na společných částech nemovitosti.. Právní úprava bytového spoluvlastnictví zahrnutá v novém občanském zákoníku v § 1158 - § 1222 neřeší problematiku do všech detailů a způsob výpočtu podlahové plochy ponechává samostatnému zvláštnímu právnímu předpisu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.