Nechat odpustit?

Od: Datum: 12.10.14 12:03 odpovědí: 5 změna: 12.10.14 19:20

Zdravím vás,

je pravda než začnu každý ráno stáčet vodu z kohoutku ke konzumaci,chvíli ji nechat odpustit (cca 5s)?Předem děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.10.14 12:07
avatar

Dobrý den, dělám toto (a déle) jenom, když byla voda před tím vypnutá a netekla. Jednak se potrubí odvzdušní a také většinou chvilku teče voda rezavá. Jinak to asi nemá význam. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.14 12:13
avatar

Asi jo. Kvůli usazeninám a pod. Ale já to dělám z toho důvodu, aby mi tekla taková, jakou potřebuji. Teplá nebo studená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.14 15:19
avatar

Nevím jak kde teče rezavá ,osobně odpouštím vždy,protože je teplejší,takže odpouštím vodu skrze to abych měl studenější,v létě hoodně,v zimě téměř vůbec!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.14 15:57
avatar

Podle mě je voda v potrubí stejná v celé jeho délce, Odpouštění několik vteřin nemá smysl (snad jen kvůli teplotě). Pokud byste chtěl, aby k Vám dotekla voda čerstvá, musel byste Vaším kohoutkem vypustit komplet celé potrubí minimálně od vodárny. To by asi trvalo mnohem dýl ( ve větším městě možná i týdny *smich* ).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.10.14 19:20

Ahoj. Magdone, teď se mýlíš. Studená voda, je v potrubí, ze kterého se běžně odebírá, neustále stejně kvalitní. Jen, když se na jejím přívodu, děje nějaká opravářská činnost, to může být chvíli jinak. Já, když si chci napustit studenou vodu k pití, drtek vody, tu, která je po pouštění vody teplé, v systému kartuše stojánkové baterie, odpustím. Ta bývá hnusná a nepitná. Jinak k tomu není důvod. Občas je vhodné si vyčistit sítko perlátoru, má-li ho ramínko.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.