Umistění tašky odvetraní

Od: Datum: 09.10.14 23:13 odpovědí: 5 změna: 10.10.14 12:42

Zdravím potřebuji poradit jak vhodne umistit dve odvetravací tašky.Jedna bude na kanalizaci a druha na vodní páru s koupelny.Řeším jestli je mám dat vedle sebe nebo třeba obtasku popřipade tu na kalilizaci dat vejs o radu atd.Nerad bych to předělával až zjistím že do koupelny se line zapach s odvetravacky z kanalizace.Mate nekdo s tím zkušenost? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hubas*
Datum: 09.10.14 23:20

Kanalizace odvětrávání nepotřebuje. Montuje se tzv.přisávací ventil, ale ten pouze přisává, takže zápach se nekoná. Montuje se zcela běžně do místnosti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.14 06:49

Proč já na svých barákach nemám odvětrání kanalizace a není problém. Zastávám názor kolegy hubase,

doplněno 10.10.14 09:10:

Lukáší, OK, odpovím.

Z koupelny jde vzduch ven, aby odvedl vlhkost. Zpátky asi nebudete pouštět vzduch, takže nejspíše budete mít zpětnou klapku.

Z kanalizace nemůže unikat smrádek nad střechu, aby se třeba vytvořil průvan (komínový efekt) a ten smrad šel do trubky..

(když vyschne sifon, v běžném provozu se to nestane, tak ro stejně ucítíte vevnitř)

Ohodnoceno: 0x

Od: lukeas
Datum: 10.10.14 08:30

Panove diky za reakce ale neptal jsem se jestli udelat odvetravani.Já ho mám vyvedene pod střechu a potřebuji to nekde umistit,A vedle toho umistit na střechu vetracku z koupelny.A proč odvetrávání?Norma nařiziuje že každy objekd napojen na veřejnou kanalizaci by mel byt odvetrany.A když náhodou vyschne voda třeba v sifonu tak se nestane ze se zapach line do domu.

Datum: 10.10.14 10:40

Já mám odvětrání kanalizace vyvedené až nad střešní tašky. V této trubce žádný přisávací ventil nemám, takže vzduch i smrad může proudit "jak chce".

Odvětrání koupelny mám provizorně vyvedené na nezateplenou půdu. Odvětrávám pomocí odsávacích ventilátorů a v každém potrubí mám těsnou zpětnou klapku. Takže teplý vzduch zůstává v místnosti, dokud nezapnu odsávání.

A to že, když vyschne sifon, tak zápach nepůjde do místnosti je pouze zbožné přání. Zkus si někdy odsát vodu ze sifonu a hned uvídíš, že ten zápach se do místnosti dostane.

Od: hubas*
Datum: 10.10.14 12:42

Lukeasi: Úplně zbytečně si komplikujete život, své jsem Vám k tomu řekl. Odvětrávání nad střechou se dělalo u jímek, tam to mělo logické opodstatnění. Když už bych se dostal do situace, že bych měl vývod pod střechou, dal bych přisávací ventil pod střechu...asi jste si oblíbil prostupy střechou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.