Umistění tašky odvetraní

Od: Datum: 09.10.14 23:13 odpovědí: 5 změna: 10.10.14 12:42

Zdravím potřebuji poradit jak vhodne umistit dve odvetravací tašky.Jedna bude na kanalizaci a druha na vodní páru s koupelny.Řeším jestli je mám dat vedle sebe nebo třeba obtasku popřipade tu na kalilizaci dat vejs o radu atd.Nerad bych to předělával až zjistím že do koupelny se line zapach s odvetravacky z kanalizace.Mate nekdo s tím zkušenost? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hubas*
Datum: 09.10.14 23:20

Kanalizace odvětrávání nepotřebuje. Montuje se tzv.přisávací ventil, ale ten pouze přisává, takže zápach se nekoná. Montuje se zcela běžně do místnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.10.14 06:49
avatar

Proč já na svých barákach nemám odvětrání kanalizace a není problém. Zastávám názor kolegy hubase,

doplněno 10.10.14 09:10:

Lukáší, OK, odpovím.

Z koupelny jde vzduch ven, aby odvedl vlhkost. Zpátky asi nebudete pouštět vzduch, takže nejspíše budete mít zpětnou klapku.

Z kanalizace nemůže unikat smrádek nad střechu, aby se třeba vytvořil průvan (komínový efekt) a ten smrad šel do trubky..

(když vyschne sifon, v běžném provozu se to nestane, tak ro stejně ucítíte vevnitř)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukeas
Datum: 10.10.14 08:30

Panove diky za reakce ale neptal jsem se jestli udelat odvetravani.Já ho mám vyvedene pod střechu a potřebuji to nekde umistit,A vedle toho umistit na střechu vetracku z koupelny.A proč odvetrávání?Norma nařiziuje že každy objekd napojen na veřejnou kanalizaci by mel byt odvetrany.A když náhodou vyschne voda třeba v sifonu tak se nestane ze se zapach line do domu.

Datum: 10.10.14 10:40

Já mám odvětrání kanalizace vyvedené až nad střešní tašky. V této trubce žádný přisávací ventil nemám, takže vzduch i smrad může proudit "jak chce".

Odvětrání koupelny mám provizorně vyvedené na nezateplenou půdu. Odvětrávám pomocí odsávacích ventilátorů a v každém potrubí mám těsnou zpětnou klapku. Takže teplý vzduch zůstává v místnosti, dokud nezapnu odsávání.

A to že, když vyschne sifon, tak zápach nepůjde do místnosti je pouze zbožné přání. Zkus si někdy odsát vodu ze sifonu a hned uvídíš, že ten zápach se do místnosti dostane.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 10.10.14 12:42

Lukeasi: Úplně zbytečně si komplikujete život, své jsem Vám k tomu řekl. Odvětrávání nad střechou se dělalo u jímek, tam to mělo logické opodstatnění. Když už bych se dostal do situace, že bych měl vývod pod střechou, dal bych přisávací ventil pod střechu...asi jste si oblíbil prostupy střechou

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.