Dodavatel elektřiny

Od: Datum: 09.10.14 11:20 odpovědí: 18 změna: 08.04.15 11:38

Ahoj,

od příštího týdne se budeme stěhovat do nového bytu, ve kterém budeme mít všechno na elektřinu. Nevíme vůbec, jaká může být spotřeba hlavně kvůli vytápění a jaký tarif a u koho si zvolit. Bydlíme v moravskoslezkém kraji, byt bude mít 78m2, nezateplený-snad příští rok, plastová okna, cihlový a přes kuchyň nám povedou trubky k sousedovi, který topí uhlím. Ostatní sousedi mají RWE se zálohama 3500, ještě jím prý i vracejí.

Používate někdo elektřinu ke všemu? Jaký tarif máte zvolený vy a u koho?

Díky za vaše tipy a postřehy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.14 12:26

nechci dělt reklamu, to bych věru nerad, nedávno mě volali z lama energ., že mají akci na nejnižší cenu na trhu. Můžete to zkusit, že bych někoho doporučil to nikoli. Na internetu nebo i zde v poradně pokuste vyhledat srovnávač nákladů. Dnes jde myslím i oslovit dodavatele energie s poptávkou a měli by Vám umět provést kalkulaci. Mají bezplatné telefonní linky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.10.14 14:04

Podle mne je téměř jedno, kterého dodavatele zvolíte. Hlavně si ohlídejte, abyste neuzavřeli smlouvu na dobu určitou. To, co byste ušetřili v ceně elektřiny (někde i víc), byste mohli doplatit při předčasném ukončení smlouvy.

Budete-li k topení používat přímotop, zvolte tarif D35d s 16 hodinami NT a 8 hodinami VT. Zvyknete-li si sledovat změny vysílání HDO a používat spotřebiče s vyšším příkonem převážně (výhradně) v době NT, nemusí být konečná spotřeba moc vysoká.

Pozor, nenechte si vnutit sazbu s 8 hodinami NT a 16 hodinami VT. A přžed podpisem smlouvy se seznamte s VOP a kompletním ceníkem (někteří dodavatelé si účtují poplatek "za hlídání cen energií") ...

doplněno 09.10.14 14:25:

Pozor si dejte i na automatické obnovování smluv na dobu určitou, jež se často automaticky obnovují na stejnou dobu, na kterou byly původně sjednány. U Lama energy (ale i u jiných) byste si museli ohlídat tři měsíce před koncem smlouvy a písemně oznámit, že si obnovení nepřejete.

doplněno 09.10.14 21:31:

Uška má pravdu, sazba D45d by byla ještě výhodnější.

(Já na ni "nedosáhnu", protože vodu zatím ohřívám plynem.) Zjistěte si, co kteří dodavatelé pro přiznání sazby D45d vyžadují. Pokud by to mělo být náročné nebo zbytečně nákladné, můžete si ještě pořád vybrat dodavatele, který nabízí sazbu D35d bez nějakých požadavků – jen na přání zákazníka a na dobu neurčitou. Takových dodavatelů není moc, ale najdou se.

Ohodnoceno: 2x

Od: possum*
Datum: 09.10.14 16:35

Díky. Ty tarify jsem studoval, ale jelikož jsem v tomhle docela laik, nevím, jestli splnuji vše, co k získání tarifu D35d potřebuji.

Konkrétně mám na mysli: Druhou podmínkou je, aby instalovaný příkon hybridních elektrických spotřebičů (včetně příkonu akumulačního ohřevu teplé užitkové vody) odpovídal nejméně 50 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe (popř. součtový instalovaný příkon hybridních elektrických spotřebičů musí odpovídat tepelným ztrátám vytápěného objektu). Poslední podmínkou je povinnost zajistit technické blokování spotřebiče v době platnosti vysokého tarifu.

Googloval jsem, ale odpověď jsem nenašel.

Od: uska®
Datum: 09.10.14 16:41

Sazba je pro vás vhodnější D45d. 20 hodin NT + 4 hodiny VT - jsem u ČEZu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.10.14 17:21
Od: 111®
Datum: 09.10.14 17:34

vákon topidel,a boileru vydělíte 230 a dostanete proud. Kouknete na hlavní jistič (řekněme že je 20A) aproud zjištěný by měl být alespoň 11A tedy více jak 50% toho hlavního jističe. Předpokládám jednofázový jistič...Druhá podmínka je že přímotopy se připojí napevno k rozvodu, tedy nikoliv do zásuvek!to prověří revizní technik, že tak je a vydá potvrzení. Pak vám teprve dodavatel schválí NT...bez revize , že obvody budou spínány HDO , se NT nedočkáte...a budete topit za VT...

Datum: 09.10.14 18:42

Zítra zajdu na RWE, mám to vedle práce, a uvidím, co mi nabídnou.

Od: kimbert
Datum: 09.10.14 22:55

Zadejte přibližnou spotřebu do kalkulátoru na Tzb-info.cz a budete mít nejlepší(nejhorší) nabídky se všemi výhodami a hlavně nevýhodami a záludnostmi firem na jednom místě a pak se v klidu rozhodněte ke komu jít.

Datum: 10.10.14 13:25

Zdravím , dovoluji si Vám doporučit férového dodavatele a to spol. FOSFA a.s. . Tato společnost má oproti ostatním dodavatelům nejpřívětivější obchodní podmínky (Fosfa zbytečně nezatěžuje své zákazníky nesmyslnými sankcemi a obchodní podmínky jsou přehledné a srozumitelné). Navíc společnost využívá vlastní energii, proto se zde neplatí tzv. měsíční platba . Dále se u tohoto dodavatele nezavazujete na roky dopředu takže můžete kdykoliv smlouvu vypovědět bez sankcí. Zde je odkaz na jejich stránky: http://feelecoenergy.cz/

Zdraví Petr B.

doplněno 10.10.14 13:34:

Ještě doplňím odkaz na cenový kalkulátor energetického úřadu kde se vám po zadání údajů zobrazí přehledný seznam všech ... opakuji všech dodavatelů na trhu. Ostatní kalkulátory na internetu jsou v podstatě reklamní a zobrazují jen některé dodavatele .

Cenový kalkulátor energetického úřadu - zde : http://kalkulator.eru.cz/

Datum: 10.10.14 20:40

Přibližnou spotřebu nemám jak odhadnout, proto mi jsou kalkulátory k ničemu. Dnes jsem byl na RWE, paní celkem popletená, naskenovala si mou revizní zprávu s tím, že se mi v pondělí ozve. Prý bychom se mohli vejít do tarifu D45d, probém je ale s jističi, které byly předělávány a místo 1x25A tam momentálně máme 3x25A a ty se musí schválit na ČEZu a případně zaplatit. Uvidím tedy v pondělí, takovou věc řeším poprvé a proto nechci, ať me o*ebou. První varianta, co mi paní nabídla, byla totiž na určito na tři roky, haha :)

Datum: 12.10.14 06:45

no tak za 3f se tuším platí 500,-/1A , z toho tedy vyjde 25x500=12500 mínus 25x200,- (za jednofáz 200,-/1A= 5000,-)=7500,- doplatit

spočítejte příkony topidel , případně boileru a počítejte s tím že topíte cca 5 měsíců 12hodin denně. Moc se nespletete

Od: buss®
Datum: 10.10.14 20:43

Poptat se sousedů, jaké mají spotřebiče a kterým se přiblížíte, je to orientační, pak vzít příkon a oslovit dodavatele, očumnout jejich weby

Od: shermen
Datum: 11.10.14 21:44

Bydlím v rodiném domku,plocha 125m2,patrový.Mám elektrokotel,bojler,prostě vše na elektriku.Sazbu mám 45d.Měsíční zálohy mám 3000 Kč .Jsem u 3E.

Datum: 12.10.14 07:31

mám sazbu D 45 a pokud bych používal el.kotel trvale / mám jej jen na výpomoc když nejsem doma/ tak je roční platba za elektřinu cca 60 000,-- při orientační sazbě v průměru 3 Kč Dnes mi to vychází na necelou polovinu. Je to jednoduchý výpočet - kotel minimálně 6 kW,topení asi 12 hodin denně po dobu 6 měsíců = cca 39000 + ohřev vody cca 12000 /2 kW x 6 hodin x 365 dní /+ spotřeba v domácnosti.

Datum: 14.10.14 20:54

Takže věc se má takhle. Byl jsem nejprve na RWE, kde mi řekli, že nemůžou najít nic o předchozím odběru z tohoto místa, proto jsem šel v pondělí na ČEZ. Tam mi řekla, že místo je opravdu nedohledatelné, ať si zajedu na RPG a zjistím jméno předchozího majitele. Po zadání jeho jména do systému ČEZu jsme zjistili, že poslední odběr na tomto místě byl v roce 2006 a já tedy jel na byt zjistit od sousedů, jak se věc s panem X má. Dozvěděl jsem se, že pan X je několik let hledaný, na místě se neukázal cca od toho roku 2006. Musel jsem tedy požádat o nové odběrné místo - 12500 i s navýšením jističů - bude mi proplaceno RPG. Byt je bez elektřiny neobyvatelný, proto jsem kontaktoval makléřku, která mi tvrdila, že mi bude snížen nájem o dny, kdy elektřina nebude, totéž jsem jel reklamovat i na pobočku a opravdu by tomu tak mělo být. Tak teď mi nezbývá než doufat, že to bude co nejdřív, protože když má prý technik špatnou náladu, tak si těch třicet dní počkám.

Datum: 14.10.14 22:17

Ještě jinak? Nevíte, jak se to s případnou výpovědí z nájmu? Mám na ni právo, pokud je na bytě takový problém a byl mi zatajen?

Datum: 15.10.14 08:07

teoreticky ano, pro klamání spotřebitele..blíže PČR

Od: jirka12*
Datum: 08.04.15 11:38

Dobrý den,

jestli mohu poradit, nejlepší cesta, jak vybrat nejlevnějšího dodavatele nejen plynu, ale také elektrické energie, je jeho soutěžení za pomocí moderného nástroje elektronické aukce (tzv. e-aukce). Chcte-li jistotu ceny, ale také dodavatele, je možné využít tzv. expres aukci (v poslední je cena za plyn 780,- Kč/MWh bez DPH.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.