Jakou nemrznoucí směs do koup. žebříku?

Od: Datum: 08.10.14 09:08 odpovědí: 14 změna: 09.10.14 14:51

Dobrý den všem,

mám žebřík pro kombinované vytápění, ale na otopnou soustavu nakonec napojený nebude. Koupil jsem jen přímotopnou tyč a přemýšlím, čím radiátor napustit ( odvzdušňovací ventil a zátky mám ) V návodu výrobce píše o náplni vodou s antikoro přípravkem, nebo s nemrznoucí směsí do -5°C. V prodejně vodocentra mi nabídli kanistr s nějakou antikoro látkou do -20°C, která se prý ředí - jenže balení mají jen velké ( v ceně 400,- )..zbytečně bych vyhodil peníze a ona kapalina by mi zbyla. Tak se chci optat, jaká ta nemrznoucí směs musí být a kde jí sehnat? Narazil jsem v Kaufu na nemrznoucí směs Carlson do ostřikovačů auta, která je přesně do -5°C, jak výrobce žebříku požaduje. Jako laik přemýšlím, jestli taková směs lze použít? Jestli nevadí, že je na okna aut, že je žlutá a parfémovaná? Nebo je nutno koupit jinou, speciální směs?

Dík za rady ( výrobce radiátoru na mailový dotaz nereaguje )

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 09:13
avatar

Směs do ostřikovačů NE.! Obsahuje líh a tudíž může hořet. Navíc má velkou tepelnou roztažnost.

Co já vím, tak do takových radiátorů se používal trafoolej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 09:20
avatar
A co koupit litr fridexu a doředit čistou vodou?
doplněno 08.10.14 09:21: Fridex Stabil se tak používal a výrobce to umožňuje
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.10.14 09:25

Samozřejmě že Fridex zcela úplně vyhoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 09:25
avatar

Za 400 to je ještě levné , tady je nejprodávanější Termsol za 600 ,

http://www.navio.cz/termsol-nemrznouci-smes-5-litrova/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 08.10.14 09:55

No, ještě že jsem se optal..ty ostřikovače se mi nepozdávaly Ten fridex zní zajímavě, tak koupín litr fridexu a zbytek doředím destilkou...to by snad mohlo být OK?!

Díky všem H.

Od: trtr
Datum: 08.10.14 15:50

Zdravím, naplnil bych jej v souladu s návodem. Pokud mají na prodejně pouze velká balení, tak si kupte destilovanou vodu, předpokládám že těleso není velké a do něj nelejte trochu Inhicor-T či přípravku Topekor. Jsou to litrová balení v ceně do 100,-Kč. Předpokládám, že v koupelně mrznosut nebude, takže zamrznutí nehrozí. Přípravky mnou uvedené nejsou do mrazu. Fridex nechte to auta, je toxicky více, než přípravky uvedené.

Po dvou letech by měla být náplň vyměněna. Otázkou ale je, co umožňuje použít výrobce, pokud to bude uzavřená soustava, takže návod od něj má přednost!

P.S.: Zbytek Topekoru či Inhicor T můžete nalít do expanzní nádrže běžného teplovodního topení, pokud to expazní nádrže přístup není, tak se to naleje při částečně odpuštěné soutavě do nejhornější radiátoru a dopustí, či se to aplikuje to hadice na dopouštění a tlakem vody vpraví to systému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 19:26
avatar

Otázkou je, zda toto řešení v koupelně bude vyhovovat.

Já bych ten žebřík normálně připojil na otopnou soustavu domu. Potom bude v koupelně stále určitá teplota, stěny nevychladnou, a potřebnou vyšší teplotu pro koupání dosáhnete zapnutím třeba infrazářiče, který okamžitě vytvoří tepelnou pohodu zářením přímo na nahé tělo. Žebříku dlouho trvá, než se po zapnutí vyhřeje voda a začne teplo odevzdávat prostoru, elektrické topné těleso bude třeba zapínat s předstihem.

doplněno 09.10.14 10:26: Hujer dobrý postřeh! Já na to myslel, ale zapomněl napsat.
Pokud bude mít jen žebřík, bude vhodné při prvním zatopení nechat otevřenou vrchní zátku nebo odvzdušňovák. Kapalina se roztáhne a vyteče. Po zavření odvzdušňováku by vzduch na vrchu žebříku mohl fungovat jako expanzka. Ovšem vrch nebude dobře topit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.14 21:15
avatar
A vy budete topit venku?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 09.10.14 08:15

Ahoj všem,

včera jsem si na základě Vašich rad koupil Fridex a destilku, dnes to tam naleji. Výrobce mi odepsal to samé : Fridex s destilkou ! Tímto všem děkuji.

Na vtipný dotaz ohledně topení venku: na obalu fridexu stabil je napsáno, že se používá jako chladivo do motorů a také do otopných soustav..obsahuje antikorozní látky a dobře vodí teplo. Takže informace do -5°C nemá nic společného s mrazem v bytě )

Od: hujer123*
Datum: 09.10.14 09:56

Jak budete mít řešenu tepelnou roztažnost kapaliny při ohřevu? Pokud byste měl žebřík napojený na otopnou soustavu, tento problém by řešila expanzní nádoba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.14 11:07
avatar

Ano, taky se dobře roztahuje, tak se nezdržovat dlouho, kdyby se náhodou roztrhl Nečetl jsem to celé, ale proč to nazapojíte do topného okruhu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 09.10.14 12:52

Žádnou otopnou soustavu nemám, tak proto... Roztažnost budu řešit dle návodu: nenaplním radiátor celý, našroubuji otevřený odvzdušňovák a budu hodinu topit na plný výkon..Až přestane vodu vyhazovat ven, tak odvzdušňovák zavřu..

Datum: 09.10.14 14:05
avatar
Není v návodu napsáno, že třeba nechat náplň vychladnout a až potom zavřít? Nebo zavřou horký radiátor a počítají se vzniklým podtlakem?
Zajímavé.
V otázce píšete,že na ot. soustavu nakonec napojený nebude. To nás zmátlo
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 09.10.14 14:51

Zavřít zahřátý...Když přemýšlím o originál el.žebřících, které se prodávají již napuštěné, tak to také musí jít bez expanzky...!?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.