Jakou izolaci pod plovoucí podlahu?

Od: Datum: 06.10.14 19:38 odpovědí: 7 změna: 26.11.14 14:40
avatar

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat jaká je podle Vás a Vašich zkušeností lepší podložka pod plovucí podlahu (8mm), ta v roli nebo desková, sílu podložky plánuji 3 mm? Jako podklad je rovná dřevěná podlaha z OSB desek, místnost pod je vytápěná.
Děkuji za reakce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.14 15:14
avatar

Pravděpodobně se ti jedná o kročejovou izolaci,pak je docela dostačující mirelon.Další možnost je desková vrstva dřevovlákna HOBRA.Ta je ovšem více jako 5 mm.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 17:31
avatar

Určitě asi nemyslíte kročejovou izolaci, páč to by pak síly byla několk cm..

Klidně může být ekoflex 3mm silný. Jen upozorním, že plovoučka vyrábí při chůzy hluk, který se přenáší dolů. Tomu nezabrání páč mm podložky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 08.10.14 09:16

Když jsem pokládal plovoucí podlahu, chtěl jsem použít mirelon..pak jsem ale na netu vyčetl, že mirelon postupně sublimuje do ovzduší, až tam za X let nebude nic..:( Tak mi byl doporučen Starlon ( tvrzený polystyren ) nebo Hobra ( přírodní materiál ). Použil jsem Starlon ( dělá se i v menších tloušťkách než hobra )...rozdíl proti mirelonu je ale znát: nášlap je tvrdší, než kdyby tam byl mirelon, který mírně pruží! Myslím, že i Hobra by byla měkčí. Co do útlumu hluku z chůze jsou na tom starlon i mirelon v dB skoro stejně.

H.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 08.10.14 09:26

Ono to není s kročejovým hlukem tak jednoduché, vpodstatě princip kročejové izolace spočívá právě v její pružnosti, chcete-li měkkosti.Cokoliv tvrdého nebude mít takový efekt. Linoleum X koberec s dlouhým vlasem (příklad) a u izolace to funguje obdobně.

doplněno 08.10.14 10:18:

Mám několik zbylých rolí žlutého mirelonu uskladněny již 10-11let a nezdá se, že by mizely, což se samozřejm nevylučuje se sublimací jako takovou, spíš to nebude tak dramatické, že by Vám to mizelo takřka před očima, jak na někoho může působit info, které jste vyčetl někde na netu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanyxx
Datum: 08.10.14 10:03

Na druhou stranu, tazatel nepíše, jestli mu jde o hluk, který chůzí bude vysílat k sousedům pod ním, nebo jestli prostě řeší jen podložku jako takovou. Myslím, že za B je správně ) No a čím měkčí podložka, tím větší riziko poškození zámků plovoučky..myslím..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janinka67*
Datum: 19.11.14 12:30

Dobrý den, podložka pod plovoucí podlahy je optimální 2mm. Máte OSB desku. Ideální stav.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sokolka*
Datum: 26.11.14 14:40

My máme HOBRU 12 mm, domek je podsklepený, podlaha s linem byla chladná. Položili jsme sami dřevěné plovoucí podlahy a maximální spokojenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.