Kotel atmos c 18s-poradí mi někdo?

Od: Datum: 06.10.14 19:10 odpovědí: 3 změna: 06.10.14 20:39

Dobrý den všem. Najdu zde někoho nejlépe atmosáka,který by se se mnou podělil o zkušenosti s provozem,nastavením a spotřebou? Mám C 18s,topím,ale zdá se mi vyšší spotřeba suchého dřeva asi by potřeboval naladit. Děkuji moc všem nejlépe za kontakt na email ať tady nezabíráme čas.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 19:22

Proč emailem? Tato problematika by mohla zajímat více lidí a rádi by se třeba podělili o zkušenosti, nebo naopak by nějaký "rozumy" rádi slyšeli.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.14 19:32

Pokud chcete, aby nějaký atmosák vám podrobně poradil, to by jste nejprve musel dopodrobna sdělit, jaký přesně máte kotel - tedy, jak ho máte zapojen..., jaké máte návyky v zatápění a přikládání, komín, atd., atd - je toho prostě hodně, takto by to bylo pouhé mlácení prázdné slámy a radit bude relativně pár jedinců.. ***

doplněno 06.10.14 19:43:

Dobrá Claymane, omlouvám se, že jsem mu nenašel ten správný odkaz - tak to prostě napravuji a posílám opět ... :

http://energoportal.cz/forum/pevna-paliva/atmos-dc-18-s-stelovani-a-stalozar-82667/?retezec=atmos%2018

Upozornění od sys clayman 06. 10. 2014 19:37:14
!Pravidlo Z11: je zakázáno odkazovat na poradnu bez přesného odkazu, kde je problém řešen.
Ohodnoceno: 0x

Od: lounacek
Datum: 06.10.14 20:39

Dobře,budiš rozeberu problém.Kotel mám zapojený bez AN přesně podle předepsaného zapojení firmy atmos. Výkon kotle mám na hraně a mám jen problém s tím,že mi dost dlouho běží spalinový ventilátor a zdá se mi,že dost často přikládám palivo i přes to,že mám vodu v kotli na 85 ti st a do systému mi jde třeba voda 75 st. Třícestným ventilem omezím tok teplé vody do systému a přesto kotel furt běží a běží a natápí. Termostat mám nastaven na zhruba 85 st. . Spalinovým termostatem to snad taky mohu nějak nastavit/aby neběžel ventilátor/ aby kotel netopil dál a dál když je nahřátý. Pak zákonitě do kotle padá dost paliva,místo toho aby jen udržoval teplotu v kotli mezi 80 ti a 90st..

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.