Otevření pradelny-co k tomu

Od: Datum: 05.10.14 16:23 odpovědí: 2 změna: 05.10.14 17:22
Dobrý den,potřebovala bych se zeptat co potřebuji k otevření prádelny např.jaké vzdělání atd.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 16:38
avatar
Potřebujete jen živnosťák k činnosti - Čištění a praní textilu a oděvů .

Všeobecné podmínky pro živnostenské oprávnění

Pokud chceme získat jakoukoliv živnost, musíme kromě podmínek, které jsou specifické pro některé konkrétní živnosti, splňovat podmínky všeobecné, tedy bezúhonnost a plnou svéprávnost.

Plně svéprávní jsme tehdy, je-li nám nejméně 18 let a jsme způsobilí k právním úkonům (což znamená, že jsme způsobilosti nebyli zbaveni - a o tom bychom možná věděli).

Bezúhonnost si úřad ověří sám v trestním rejstříku.

Kolik stojí živnost

Poplatek činí 1000 Kč za ohlášení živnosti při vstupu do živnostenského podnikání, přitom volná živnost sdružuje celou řadu činností. Pokud ohlašujeme další živnost nebo dalších více živností, zaplatíme 500 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.10.14 17:22

Také ekonomický rozbor, jestli se prádelna vůbec vyplatí. Něco jiného je malá prádelna s několika automatickým pračkami, která stačí na běžný domácí jistič, přívod vody a kanalizaci a přímým příjmem a výdejem prádla na vyprání, případně mandlování. A něco jiného je větší prádelna pro restaurace, hotely nebo dokonce průmyslová prádelna i s příslušeným hygienickým provozem, rozvozem zakázek, atd. Zajistit si stálé zákazníky, zakázky, zisk.

V některých zemích nemají lidé doma pračky, to je zbytečný luxus, součástí bytových domů jsou domovní prádelny a automatickými pračkami na mince nebo žetony, kde si každý vypere sám a věcí majitele je "jen" investice, provoz, údržba a dozor. Nebo mají veřejné prádelny s řadou praček na mince, kde si každý vypere své prádlo sám, sám si počká na vyprání, při tom si přečte knížku, nebo se zabaví jinak. Pokud prádelenský provoz neznáte, zkuste se nechat zaměstnat v nějaké prádelně alespoň na pár měsíců.

Dřív byly také obvyklé mandly, kam si hospodyně chodily nechat vymandlovat nebo vyžehlit prádlo. Když byl mandl spojený s trafikou (prodejna tabáku a novin), využila trafikantka čas čekání na zákazníka mandlováním. Mandl si z nostalgie také zařídila Pavlína Filipovská s názvem Márinka (zřejmě po babičce). Moderní žehlírna může být i dobré divadlo, například když má panákový žehlič košil a sak. Na panáka se nasadí košile, sako, kabát nebo vesta, zapne se pára a stlačený vzduch, košile se napne, vyžehlí, nasadí na ramínko a během chvilky je kvalitně vyžehleno. Expresní služby, ale to chce někde v centru dění, například ve velkém obchodním domě.

Pokud chcete dělat prádelnu doma, spočítejte si, kolik proudu a vody odebírá jedna pračka, kolik víc praček, a jestli to vůbec váš jistič nebo přívod proudu utáhne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.