Stavba sklepu

Od: Datum: 05.10.14 06:20 odpovědí: 4 změna: 11.12.14 22:26
Dobry den chci postavit sklep na uskladneni zeleniny a ovoce.postup- vykopu jamu udelam zaklad a vyzdim stracenym bednebim .na to samozdrejme strop. otazka zni jaka.bude v tokovem sklepe teplota?aby uskladnena uroda vydrzela!na betonovem strope uz nebude zadna hlina! Sklep bude v miste na ktere slunce nezasviti!je resdeni na spodni stranu stropu nalepit exteudovany polystyren?dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 12:07

NA tuto otázku Vám nikdo přesně neodpoví, páč je hodně málo informací a nejde takto vypočíst tepelné ztráty. Doporučuji přečíst knihu bývalého poradce z této poradny.

Četl jsem text před předáním do tisku a vím, že to bylo dobré počtení..

http://www.grada.cz/sklepy-v-zahrade_6676/kniha/katalog/

Ohodnoceno: 0x

Od: ladadufek
Datum: 10.10.14 04:57
Knizku si koupim. ooravdu tu nema nekdo zkusenost s podobnym sklepem?
Datum: 10.10.14 06:49

Otec má takto udělaný sklep, strop je zároveň s terénem a nad ním je postavený zděný dřevník.
Strop je vlastně podlaha dřevníku.
V létě je tam kolem 15°C v zimě kolem 10°C. Vše s otevřenou štěrbinou ventilace, jinak tam zašne vše plesnivět.

Od: jojdel
Datum: 11.12.14 22:26

Letos jsem dostavěl sklep 3x4 m2. Je včleněný do mírneho kopce. Podlaha a zdi jsou z cihel a strop je s železobetonu.Hlavní a důležite je větrání. Sklep má 2x větrací okna 40x60cm.Dále má větrání ve spodní částí dveří,20x10 cm. Dále ve stropě jsou instalované dva otvory s trubek (PVC) 10cm.Venku nad stropem je 30cm hlína a tráva.Komínky s trubek jsou nad zavážkou, vysoké asi 50 cm. Venku je dnes kolem O °C. a ve sklepě je pouze +4 stupně.Proto jsem zavřel obě větrací okná. Sklep navštěvuji asi 3x do týdne,za účelem teploty a vlhkosti atd. Větrání se musí hlídat celoročně,jinák budete bojovat s plísní. Dále radit nemohu,jako stavitel jsem laik. Informace Vám podá každý stavební úřad a to bezplatně.Povolení mít jíž nemusíte,to je jíž na drobné a nízké stavby zrušené.Malé větrání musíte zachovat,i když silnějí mrzne.Tento sklep je v mém životě v pořadí druhý a proto že jsem ročník 1939,tak něco jsem jíž postavil a aspoň trochu poradit mohu.Za plánek na tento sklep,jsem samozřejmě,zaplatil a stv.úřad mne to tenkrát povolil bezplatně.P.S Strop jsem chtěl s cihel,ale poctivě pálené cihle,jsem ani za rok nesehnal.To je vše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.