Zateplení stropu ve vlhké kotelně?

Od: Datum: 03.10.14 09:51 odpovědí: 9 změna: 07.10.14 08:44

Zdravím ve spolek všechny koumesy,

řeším zataplení podhal ve starém domě z 50.-60. let, barák je podsklepený, sklep je rozdělen příčkou a dveřmi na kotelnu a sklad haraburdí část. V zimě je od podlahy chladno, sklep je nevytápěný (když nepočítám v zimě kotel), bez hydroizolace v podlaze, takže i vlhký (léto 65-85% a 20°C, zima 45-65% a 5-10°C).

Na polovině sklepa mám na stropě nalepený PS 10cm na pěnu k plné spokojenosti. Teď řeším jak zateplit druhou půlku stropu, kde je kotel na dřevo - polyše se bojím kvůli požáru a vaty zase kvůli vlhkosti. Do pěnového skla se mi nechce kvůli vysoké ceně.

Díky předem za rady.

Kůrovec.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 10:23

Ja bych asi zvoli sádrokarton RIF od RIGIPSU ,nebo od KNAUFU - GKFI (Sádrokartonová deska Rigips RFI tl.12,5mm,rozměr desky 1250x2000mm /plocha desky 2,5m2/.
Impregnovaná protipožární zelená sádrokartonová deska pro protipožární sádrokartonové konstrukce
vystavené zvýšené vlhkosti. Hmotnost desky 26,25kg. ) ,a pokud by jste to zateploval určitě dát parozábranu protipožární.Ve stavebninách vám poradí,nebo jsi najmout řemeslníka.Bude to větší investice,ale ja tohle provádím v místech kde maji klienti riziko vlhkosti a ještě k tomu kotel.Několikrát jsem takhle zateploval sklepy,a nemám žádnou reklamaci.Sádrokartony dělám už mnoho let.S pozdravem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.14 10:58

Pane Kůrocec, obáváte se zbytečně, Nevím jak vysoko máte od kamen na strop, zdali otvírání dvířek z boku či nahoru. Já mám nad kotlem taky polyš a nic se neděje. Myslíte si že Vám polyš shoří?

Chápu Vás dobře, že pro EPS je jen obava z požáru?

Nebojte se..

doplněno 03.10.14 11:40:

O jiskry určitě nechytne EPS, páč je nehořlavý, přesněji samozhášivý. jakmile odstraníte zrdroj plamene, EPS zhasne.

Ve Vašem případě bych dal určitě EPS, jen nad kotlem bych přilepil SDK bílý, půlku desky 125x120cm

Co toto řešení?

Ohodnoceno: 1x

Od: kurovec
Datum: 03.10.14 11:31

To tedy byla rychlá odpověď! Díky chlapi.

Ano, proti EPS je obava z požáru. Od kamen ke stropu to mám nějakých 100cm, když dám EPS 10cm, tak to bude 90cm. Přikládání má kotel nahoru, ale to není relevantní, protože je starý a příští sezonu půjde pryč.

Tak nějak mám z toho EPS nad kotlem obavu, když vylétne jiskra... jesti to nechytne.

Na druhou stranu ten sádrokarton by se špatně dělal, na stropě jsou tažené rozvody vody a topení (z EPS to vyříznu raz dva).

Datum: 03.10.14 20:28

chytnout opravdu nemůže ale jiskry vám tam můžou udělat dírky a bude se "scvrkávat":-D tak ho když tak potáhněte lepidlem-stěrkou

Datum: 06.10.14 09:38

Zdravím,ja bych tež uvažoval o tom polystyrenu,ale když dotyčný psal,že ho má strach tam dávat,ale určitě bych tam místo obyčejného sdk dal protipožární,je to otázka par korun navic,ale co mě udivuje,že má nad kotlem rozvody vody,pokud jsem to dobře pochopil

Datum: 06.10.14 09:54

berevo, já mám taky nad kotlem, zavěšeno pod stropem rozvody vody...

Já jsem EPS natřel bílou barvou, páč nad kotel to je až moc dobré..nad kotlem mám 1,5 metru prostoru..

po čase, když zjistí, že to opravdu dělá dírky, čemuž nevěřím, tak to natáhne lepidlem bez perlinky a omaluje.

Je jedno, zdali protipožární nebo obyčejný. Rozdíl je jen v čase prohoření...

Datum: 06.10.14 11:48

však právě,jde mi o čas prohoření,pokud by došlo k nejhoršímu,(k požáru),a dotyčný by vše předal jako pojišťovací událost,pochybuji,že by mu pojišťovna něco zaplatila,pokud by tam měl polystyrén a na tom standartní sdk.Na 100% jsi dovoluji tvrdit,že pokud by vyhořel tak pojištovna mu nic nedá,porušil protipžární předpisy,pojišťovna má na tyhgle případy experty,a pokud zjisti,že je špatná technologie,tak ikdyž přijde o dům,nic mu nezaplatí.Pokud jde o ty rozvody,ty musí být takéž protipožárně zabezpečené,pokud je ma tak jak píše,tak pokud mu tam vleze někdo od hasičů,tak hasič jej minimálně nechá vyšetřit.Dělám sádrokartony už cca 20.let,a vždy pokud jsem dělal cokoliv kolem kotle,kontaktoval jsem technika od hasičů.Ja vždy v rozpočtu učtuji konzultaci s hasičem.Technik od hasičů navhrne řešení,a podle toho se to dělá.A pokud k něčemu dojde,tak pojišťovna se může klouzat zaplatí vše.Stačí jediná jiskra a zbudou oči pro pláč.Někdy je lepší zainvestovat a mít jistotu.než někde uštřit pár tisíc a jak dojde k požáru, tak třeba platit hypotéku na vyhořelý barák.Nechci malovat čerta na zeď,ale ja tvrdím,vždy je lepší problémum předcházet,než je hasit.V tomto případě,se úspora financí může vymstít.Konstatuji jen své zkušenosti,a názor.

Datum: 06.10.14 11:57

Berivo, respektuji Váš názor, respektuji i vaše zkušenosti v oboru. Domnívám se ale, že jste přestřelil

Na 100% jsi dovoluji tvrdit,že pokud by vyhořel tak pojištovna mu nic nedá, porušil protipžární předpisy,pojišťovna má na tyhgle případy experty,a pokud zjisti,že je špatná technologie,tak ikdyž přijde o dům,nic mu nezaplatí...

to by pak pojišťovna neplatila žádný požár, páč vždy byl porušen protipožární předpis, jinak by přeci nehořelo.

Jelikož již děláte více jak 20 let sádrokarton, tak určitě víte, že ani Vámi doporučovaná skladba, to je protipožární SDK (GKF) s polystyrenem není certifikováno jako protipožární opatření.

Vedeme debatu trošku jinam, ale domnívám se, že to neuškodí čtenářům..

doplněno 07.10.14 09:01:

Kolego berivo, rád s Vámi povede klidně debatu ale jen o věcech kterým rozumím.

Pokud ale vy sdělíte že to víte na 100%, že pojišťovna odmítne plněn, pokud bude na stropě jen polyš, pak doplníte, že čerpáte info v hospodě od hasiče, pak musíl slušně sdělit, že jste nalítl na špatné informace a velice se mýlíte.

Pojištovna musí plnit tolik, kolik si nechá líbit pojištěnec.

Nastropech se dávají i polystyrenové ozdobné kazety, to by pak taky neplnili pojištění?

Datum: 07.10.14 08:44

ja se nbráním debatě,rád získám i ostantí názor,víc hlav ví víc,a rád se přiučím.Ja netvrdím,že ma varianta je ta nejlepší,ale ja měl na mysli,že pokud dojde k události,tak pojišťovna hledá příčinu,a zkoumá,jestli té pčíčině se dalo zabranit.Proto ja osobně dělám tu variantu co jsem navrhnul : protipožární sdk,protipožární parozabrana(samozhašivá - jutafol n 140 special),a izolant,samozřerjmě,co se týče ceny,jsme už někde jinde,to se nemá cenu bavit.Nemám zkušenosti s pojišťovácimi detektivy,ale mám známeho od hasiču,setkáváme se u piva,ten mi sám potvrdil,že pojišťovna když zjistí,že je něco špatně,tak se ji nechce platit.Šlo mi o to,že tu naši diskuzi čte x lidi,a šetřit na nesprávnem místě se nemusí vyplatit.Mám dojem,že na jakoukoliv variantu asi by nikdo nedal certifikaci,ja osbně jsem se setkal ze stavebním dozorem na stavbě výrobni haly a cituji : hele,ty to nějak udělej,ať to projde na kolaudaci,a když budou chtít certifikát,něco vymyslím.Někdy stačí,když to dělá řemeslník,co má certifikaci na protipožární sádrokarton.a je to hotovo.

Někdy bývaji příčiny požáru i technické závady - elektroinstalace,zkrat,komín,atd.my tu ale řešíme kotelnu a zateplení stropu nad kotlem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.