Střecha dřevníku

Od: Datum: 01.10.14 17:32 odpovědí: 7 změna: 03.10.14 07:29

Zdravím,

mám otázečku, postavil jsem si menší dřevník (4,2 x 1,5 m), mám na dřevěné (z latí) hřebíkama do lepenky přibytí asfaltový pás Euro-Bit V60-S35, zatím nevím co na to položím jako finální krytinu (malý spád cca 10 cm/1 m), rady uvítám. Ale předně se chci zeptat čím ochránit "lepeňáky" před začínající korozí, mám je přetřít např. bitumenovým tmelem? Co poradíte?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ja*
Datum: 01.10.14 19:17

antikorozní multifunkční barvou na kovy, stačí levná (která má v sobě základovku a vrchní barvu zároveň)

nebo klasicky základní barvu+vrchní

ALE samotná základovka bez vrchního nátěru určitě nestačí

Krytinu by stačilo z "bitumenová vlnovka" ale ta se dává jen na pevnou plochu z prken bez větších rozestupů(mezi prkny bych nechal mezeru aspoň zhruba 1cm, aby to alespoň trošku větralo(boky prken aby nebyly naražené k sobě). Bitumenová vlnovka se přichycuje hřebíky.

Bitumenová vlnovka se dá po čase až trochu zestárne přetřít barvou na kovy, ale ASI BY SE NA NÍ NEMĚLO ŠLAPAT, jedině položit na ní prkna a šlapat po těch prknech, aby se váha roznesla a nepůsobila na malé ploše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 01.10.14 19:32

Jak máte přibitou tu lepenku? Hřebíky by neměly být vidět a tak by ani neměly být problémy s jejich korozí. Prostě jste měl začít od spodní části střechy. Položit pás lepenky a přibít jej na horním okraji a na tento přibitý okraj pak přijde navařit další pás lepenky a ten hlavičky hřebíků překryje. První pás se na spodním okraji nechá trochu delší a mírně se nahřeje a přehne se přes podbití a až z boku se přibije hřebíky. To jsou pak jedině hřebíky, které jsou u lepenkové střeše vidět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nomadm*
Datum: 01.10.14 20:48

no já to mám právě bohužel tak, že hřebíky jdou vidět - nemám to natavené, ale jen přibité...

takže to zkusím tou barvou...neudělá to nic té lepence?

Datum: 02.10.14 05:27
avatar

Zdravím,
že jsou hřebíky vidět nevadí - zatřete je buď rozředěným asfaltovým nátěrem za studena nebo třeba tím bitumenovým tmelem pečlivě křížovými tahy štětce tak, aby se tmel dostal okolo hlavy hřebíku ze všech stran. Hřebík a průpich lepenky tím utěsníte zcela spolehlivě. Doporučím tmelem ještě zatřít spodní hranu lepenky, abyste zamezil vzlínání tmelu mezi vrstvy lepenky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bruk600*
Datum: 02.10.14 06:07

Barva lepence neublíží, ale hlavní problém je v roztažnosti lepenky. Když je lepenka takto přibitá, tak bude docházet kvůli pohybu lepenky ke zvětšování otvorů okolo hřebíků a poteče pak do podbití. Pokud je to řešení jen na několik let, tak se asi nic neprojeví, ale pokud to má být na delší dobu, tak to není zrovna ideální technologoie pokládky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.10.14 20:36
avatar

Asfaltové pásy se mají buď přivařit, nebo lepit, přibití hřebíkama není zrovna ideální. Asi bych tu stávající střechu považoval za provizorium a časem bych na to (nebo místo toho pásu) dal střechu z pozinku falcem, nebo z trapézu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nomadm*
Datum: 03.10.14 07:29

zdravím pánové a díky za rady, nakonec jsem hřebíky zapatlal tím bitumenovým tmelem (Soudal), tak to snad chvíli vydrží a časem na to šoupnu asi nějaký modifikovaný pás...nějaké jsou prý i samolepící, doporučíte nějaký?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.