Lze odhlučnit větrací šachtu v koupelně?

Od: Datum: 01.10.14 17:28 odpovědí: 4 změna: 01.10.14 18:48

Dobrý den,

bydlím v cihlové novostavbě a přesto je zde všechno slyšet ještě mnohem víc než v paneláku. V koupelně máme větrák a tou větrací šachtou je prý vedeno odvětrávání skrz celý dům. Od sousedů pode mnou tak slyším skrz koupelnu úplně každé slovo a je to vážně k zbláznění. Mám pocit, že tam je jen nějaký "tunel" nebo trubka a nic víc, proto se to tak moc šíří. Chtěla bych se proto zeptat, jestli nelze nějak tu trubku za větrákem ucpat třeba nějakým izolačním materiálem? Sousedi také v bytě kouří a ten pach mi jde přes tu šachtu do bytu, což mi opravdu vadí. Domluva se sousedy není možná, takže jiná možnost nepřipadá v úvahu. Jsem už vážně zoufalá. Děkuji mockrát za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 17:40

Ucpat to můžete,ale nebude vám odsávat ventilátor koupelnu.To,že vám jde kouř do bytu od sousedů šachtou vypadá,že vám chybí za ventilátorem klapka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzie
Datum: 01.10.14 17:58

@doktpr365: Děkuji za odpověď. A lze tam tu klapku nějak dodatečně dát?

Od: suzie
Datum: 01.10.14 18:48

A tato zpětná klapka může izolovat i hluk a nebo izoluje pouze pachy? Lze ji pořídit i na různé typy ventilátorů a zvládne si ji tam člověk přidělat sám nebo je na to třeba volat nějakou firmu? Děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.