Jak odstanit přilepenou poličku ze skříňky?

Od: Datum: 30.09.14 23:13 odpovědí: 7 změna: 01.10.14 12:10

Dobrý den,

objednala jsem si nábytkovou skříňku s jednou policí uprostřed, kterou jsem chtěla posunout do horní třetiny skříňky. Po rozbalení skříňky jsem ale zjistila, že polička je přilepená nejspíš také přidělaná kolíčky. Je nějaký způsob jak přilepenou poličku ze skříňky vyndat, aniž by se zcela zničila? Děkuji za inspiraci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gvhjbn
Datum: 30.09.14 23:43

jestli tam jsou šrouby tak odšroubovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: belca
Datum: 30.09.14 23:57

žádné šrouby nejsou zvenku vidět, na lepení a dřevěńé kolíčky usuzuji podle toho, že police opravdu drží silou

Datum: 01.10.14 00:10
avatar

Šance rozebrat tu poličku je jen teoretická.Jemnou pilkou přeřezat kolíčky a poličku vyjmout.Aby se nepoškodila dýha,použít oddělovací tenkou folii.l

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.14 00:25
avatar

Což je ovšem bez poškození v domácích podmínkách utopie. Stejně jako vzít paličku, skříňku celou rozebrat a znovu složit a sklížit.

gvhjbn - kdyby byla polička šroubovaná, pak by nebyla dodána vcelku a nebyl by tu tenhle dotaz.

doplněno 01.10.14 12:38:

Neprtřebuješ se dostat na zadní stěnu. Potřebuješ se dostat na kolíky (většinou dva), které drží polici v boku skříňky. Stačilo by je uříznost na jedné straně. Ale k tomu musíš skříňku roztáhnout nebo částečně rozložit. Zkusil bych vyklepnout jeden bok skříňky, abych získal prostor pro pilku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: belca
Datum: 01.10.14 07:58

Kdyžby to bylo jednoduché, tak nehledám odpovědi:) Pokud by se jednalo o běžné poškození, jako že by bylo vidět, že se to řezalo, tak to by jistě nevadilo, polička by se dala oblepit v horším případě i zcela nahradit jinou. Jen nevím jakým způsobem bych se dostala s pilkou na zadní stěnu?

Datum: 01.10.14 11:14

Jestli mᚠmožnost, tak dojdi za nějakým truhlářem. Nebo zkus šikovnýho domácího kutila. Ti mají potřebné nástroje doma. Když to budeš dělat Ty sama s "jakousi" pilkou, tak to nedopadne dobře. Ano, nějak to odřízneš, ale bude to nerovný řez, který Ti bude na zbytku poličky stále vadit. Budeš se s tím mordovat strašně dlouho a přitom ten, kdo tomu rozumí to bude mít hotové za pár minut a hlavně kvalitně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.14 12:10
avatar
Všechno jde. Ale tady ti málokdo zaručí, že to nepoškodí více než je zdrávo.
V každým případě jako první sundej záda. On to bude jen přibitý sololit. Až budou záda pryč, tak to přes roh malinko opatrně rozviklej. Nejlepší to je dělat ve dvou. Jeden to rozviklá, podrží co nejvíce z úhlu a druhej ve vzniklý mezeře přeřízne týble.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.