Podlaha na půdě vepřovice pokrytá koberci

Od: Datum: 30.09.14 13:31 odpovědí: 5 změna: 01.10.14 09:33

Dobrý den,

chtěl jsem se zde poradit ohledně podlahy na půdě.Koupili jsme starý dům a renovace půdního prostoru a střešní krytiny musí prostě 2-3roky počkat.V průběhu dešťů jsem nezjistil, že by střecha někde propouštěla vodu, ale skoro veškerý prostor na podlaze, byl přikryt kousky starých koberců, pod nimi někde i IPA, nebo pláty plechu.Chtěl jsem vyházet koberce ven, za prvé byli plné prachu a kočičinců, ale hlavně protože mohou nasávat případně vodu,či zadržovat vlhkost? Nebo je nahradit případně něčím jiným? Nebo je nechat jak jsou? Skladna podlahy(stropu) omítka, rákos,dřevěné desky,vepřovice,dřevěné desky,vepřovice a pak už koberce.Docela rád bych tu půdu přiležitostně použil.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 13:57

Když na koberce položíš nejaké desky(OSB,sádrovlákna,prkna,)Získáš pochozí půdu a zůstane slušná izolace bez práce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.09.14 15:07

no, jestli ty koberce byly plné kočičinců, tak bych je tam nenechávala. To bude smrdět kolik let.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.14 17:33

Nevidím jediný důvod pokládat desky, prkna cokoliv aby byla podlaha pochozí, když pochozí je. Je jen nepořádek na půdě. Osobně bych půdu vyklidil až na půdobky, zametl a položil izolaci, kterou pak použijete při případné rekonstrikci půdy. To že příležitostně potřebujete půdu, e vyřeší podle toho co je příležitostně, a jek hodně velké plochy a k čemu. (až bude mrznout několik dní, nadzvedněte lepenku, co je pod ní vidět?

Ohodnoceno: 2x

Od: puda
Datum: 30.09.14 21:41

děkuju za názor.Občasné využití jsem myslel hlavně na sušení bylinek (v závěsu), takže vlastně plocha 3x5m by měla stačit, když si udélám šikovné "rošty" . Jakou izolaci máte na mysli, aby se po ní dalo chodit?

Datum: 01.10.14 09:33

půdo,

podle velikosti půdy a potřeby chodit po ní bude i postup prací, a seznam mateiálu.

Osobně bych položil skelnou čí čedičovou vatu v síle okolo 24cm, a podle situace bych vymýšlel rošt a záklop. Rošt bych určitě nedělal ze dřeva, ale z EPS 100Z, záklop jedině z prken.

Nechcete si o tom pokecat on line?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.