Vymalování plesnivé zdi

Od: Datum: 30.09.14 08:40 odpovědí: 3 změna: 30.09.14 10:21
Mám doma v ložnici lehce plesnivé zdi - tečky ve studených rozích, ale už se objevují i volně po stěně. Pod malbou je na stěnách nějaká všelijaká stěrka, mám podezření že na sebe prostě váže vodu. Dříve tam stěrka nebyla a volně na stěnách plíseň také nebyla.Co s ní? Mám v plánu - větší fleky vystříkat Savem proti plísni aby se to moc během škrábání nešířilo dále. Pak hned druhý den seškrábat malbu i se stěrkou. Po týdnu větrání přeštukovat. Po týdnu schnutí vymalovat dvakrát Primalexem Mykostop. Bude to stačit? Nemám ještě použít penetraci, případně fungicidní penetraci - pod štuk nebo pod výmalbu?Děkuji za info.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 08:52

postup nástřikem savem a pak oškrábání bych asi volil obráceně. Plíseň se uchytí jen tam, kde je vlhko. Oškrábal bych co je kde potřeba nastříkal prostředkem proti plísni a nechal vyschnout a pak opravil štukem.

doplněno 30.09.14 10:09:

Postupujde podle návodu, který je na prostředku proti plísni uveden. Samozřejmě tam asi nebude napsáno něco ve smyslu vylejte toho celý kbelík na stěnu.

Ohodnoceno: 0x

Od: jirka8
Datum: 30.09.14 09:08

No já jsem zase slyšel že savo je na bázi solí, které pak přitahují vodu a ta může zase způsobit pliseň, takže bych to s ním moc nepřeháněl. A štuk je vápenný takže by to případnou zbylou plíseň mohl vyžrat.

Datum: 30.09.14 10:21

To, co jste slyšel, jedna paní povídala, to je jen JPP. V drogerii jsou přípravky specálně vyráběné na likvidaci plísně. Není problém, poradit se s prodavačkou a způsob použití a složení v obchodě prostudovat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.