Věcné břemeno na zavedení kanalizace a vodovo

Od: Datum: 30.09.14 08:38 odpovědí: 1 změna: 30.09.14 12:57

Dobrý den,

prosím, má někdo zkušenost s věcným břemenem vedení kanalizace a vodovodního řadu přes soukromý pozemek? Kanalizaci a vod.řad lze vézt mimo náš soukromý pozemek, ale přes náš pozemek je řešení jednodušší. Obecní cesta, kudy lze vézt kanalizaci a řad je několik desítek let neudržovaná, práce by byla pro firmu více nákladná. V návrhu smlouvy ohledně věcného břemene nemáme ohledně zřízení a následně umožnění přístupu na pozemek v případě oprav od firmy ani obecního úřadu pro nás navrženy žádné výhody, žádnou kompenzaci. Řešil již někdo tuto situaci?

Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 12:57

Zvažte to, že budete mít navždy vy i vaši dědicové zakopáno na pozemku cizí vedení a jste povinna kdykoli umožnit údržbu včetně třeba rozkopání pozemku a překladu potrubí a nesmíte nijak narušit vedení - například byste neměl/a nad vedením sázet stromy.

Osobně bych se zajímal o to, o kolik by byl výkop na obecním dražší. Obvykle se zhruba počítá metr 1 vedení (jen plyn, jen voda, jen kanál) za 1000 Kč. Pokud je to pro obec přijatelné (např. 50 tisíc navíc), odmítl bych variantu "výkop na mém dvorku". Pokud je ta obecní varianta výrazně dražší, aspoň víte, o kolik si říci = o ten rozdíl.

Věcné břemeno a jeho cena zde článek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.