Průměrná spotřeba

Od: Datum: 29.09.14 00:50 odpovědí: 6 změna: 29.09.14 21:23

Letos v létě nám namontovali digitální měřáky na radiátory. Jaká je tak průměrná spotřeba / cifra na měřáku / za zimu? Vím, že je to individuální, ale jde mi jen o to, abych si udělala představu. Potřebovala jsem dosušit mikinu a dala ji na radiátor v koupelně. Od večera do rána tam naskočila trojka. Když to tak propočítám, tak za zimu tam bude 1000. Je to ok není to moc?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 29.09.14 01:12

na takovou hodnotu by ste se dostala za 100dní plného provozu .je težké vám poradit protože záleží na umístnění bytu(zda je byt v přízemí nebo v posledním patře nebo v prostředních patrech ,zda na patře máte byt prostřední či krajoví,zda máte sousedy či ne,zda bytovka je zateplena nabo ne atd.)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.14 09:26

za rok naběhna několik stovek jedotek bavíme li se o digi měřácích, ale nemyslím, že počet jednotek má každý výrobce měřáku stejný. Podle mě jste spotřebovala zhruba 3% z roční spotřeby. Neděsil bych se. Nejsme už v době měření odpařovacími zařízeními, kde byla roční hodnota odhadem 20-30 dílků.

Datum: 29.09.14 10:51

Na přístroji je označení EN-RTN, dívám se na vyúčtování sousedů: KU 1216 a druhý soused 1132, ale DP 473 a 1052, LO 372 a 1132. První byt je obýván jednou osobou,ve druhém je rodina a dvě děti.

Od: mmm*
Datum: 29.09.14 16:20

Díky za odpovědi, myslím, že 3% jsem asi nespotřebovala, protože když bych to pak spočítala po zimě, tak by těch procent bylo 1000. Těch 1200 jednotek co píše macek by tak odpovídalo. Díky.

Datum: 29.09.14 20:34

1000 je moc. Mylímže v OP máme za rok cca 500 ! KU 1200 jednotek je nesmysl, když netopíme, je zde do 10j za rok. V kuchyni mení třeba topit (zateplený panelový dům)

Od: rv
Datum: 29.09.14 21:23

Obavam se, ze mereni odebraneho tepla je velmi orientacni. Spravne by bylo potreba merit prutok vody a rozdil teplot. To je nakladne a predpokladam, ze se vychazi pouze z teploty radiatoru. Pokud ho budete ochazovat treba ventilatorem, merak bude pribyvat pomaleji. Pokud ho prikryjete mikinou, poleti rychleji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.