Chov holubů ve městě

Od: Datum: 29.09.14 00:08 odpovědí: 6 změna: 30.09.14 10:18

Chci se zeptat může soused volně chovat cca 150 holubů ve městě se 40 tis. obyvateli? Už mě nebaví denně pucovat bazén a mít věčně posranou střechu. Na úřadě mi nikdo není schopen říct zda existuje nějaká vyhláška která by to řešila. Jedině snad hygiena? Případně čím je otrávit? :) Až dodělám na zahradě zámkovku tak asi pořídím malorážku. Je to opravdu nechutné. Už přes rok slibuje že udělá volieru ale už tomu nějak nevěřím :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pcmani*
Datum: 29.09.14 00:57

proč by nemohl chovat? otrávit? otrávil bych vás takhle si chladit žáhu na bezbranném zvířeti pokud vás zvířata obtěžují běžte na polici oni posoudí sami a pokud vám serou do bazénu pořidte si plachtu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joematrix
Datum: 29.09.14 01:14

Je vidět že absolutně nechápete o čem píšu. Ono když vám 10 holubů denně napálí do okna až v něm máte škrábance a jedno už i prasklo, sušení prádla na zahradě nehrozí, thermoplachta na bazénu totálně posraná a všude peří (thermobublinky od zobáků a drápů děravé) a plachta za 4.000,- během 3 měsíců na vyhození, hovna se samozřejmě dostanou z plachty i do bazénu a dítě už z toho má zdravotní problémy, nová krytina komplet posraná a už to nikdy dolů nedostanete.

Pro zajímavost citace jedné závazné vyhlášky:

Podmínky chovu

1. Chovat jakékoliv zvíře je povoleno (s výjimkami uvedenými v dalších částech vyhlášky) pokud chov nezpůsobuje hygienické nebo zdravotní závady a problémy a opodstatněné spory mezi sousedy, neohrožuje čistotu a bezpečnost v domech, na veřejných prostranstvích a neobtěžuje obyvatele domů nadmíru obecně přijatelnou.

5. Chovatel je povinen zřídit zábranu proti vnikání chovaných zvířat na cizí pozemky. Vypouštění zvířat na veřejná prostranství a komunikace je nepřípustné.

Od: trtr
Datum: 29.09.14 10:22

Zdravím, toto už podstatu omezování a poškozování naplňuje. Doporučuji zajít na MěÚ (městský úřad) a vyhledat pověřeného pracovníka. Toto bych teda nesnesl a rok už vůbec ne. Všechny škody zdokumentovat a ve stížnosti navrhnout k náhradě. Obaly, účtenky a podobně schovat (myslím obal plachty na bazén a účtenku,...). Pokud jsou na úřadě normální, tak sousedovi navrhnou uzavřený (ovšem i toto musí mít svou lokalitu-např. v chráněné zóně nesmíte skoro nic) chov a pokud to neakceptuje, tak mu to zatrhnou úplně.

I bez chovatelů je ve městech tolik holubů, že kdyby každý jednou vystřelil, ještě by nějací zůstali. Poškozují památky a další věci a to v počtu 100 kusů navíc v jedné lokalitě už se projeví. Navíc holubí trus je zdrojem až 100 různých nemocí, z čehož tuším minimálně 40 je smrtelných pro člověka, tak to řešte. KHS(kraj. hygienická stanice) by mohla také vydat stanovisko k problému.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pcmani*
Datum: 29.09.14 18:48

proto jsem vám tam napsal jestli vás to obtěžuje jděte na policii a že nevím o čem mluvím se pane plete jeden soused má holubů dvě stě ale takové problémy nemám akorát z druhé= strany mám šílenou sousedku s 50ti kočkama a ty ke mě lozí a serou a serou a serou rozhrabávaj záhony atd

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 29.09.14 21:40
Když se mohou holubi chovat ve městě s více než milionem obyvatel, proč by se nemohli ve 40ti tisícovém? Ne vážně záleží na tom, jak moc si stěžujete. Jednomu z příbuzných zakázali chovat holuby na vesnici, tchán má holuby v Praze ve vilkové čtvrti, ale sousedi tzv. nemají koule na to si stěžovat, takže jen občas něco utrousí, občas nějakého zastřelí a nic. Jo krom těch holubů ještě tak 50 slepic, tu a tam jedno až dvě prasata, momentálně 4 koně, ale bylo jich i 6, asi 20 kachen a proměnlivý počet jiné okrasné drůbeže. 40 králíků ani nepočítám, ti smrdí a hlučí nejméně. A do toho pochopitelně potkani.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 10:18
avatar

obraťte se na MěÚ se stížností v návaznosti na nový OZ s tím, že jeho chov má dopady na vaše pozemky tj. Vaše práva, ať s ním udělají šetření a záležitost se tak projedná a vzejde z toho výsledek.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.