El. obvod jiskření

Od: Datum: 28.09.14 21:21 odpovědí: 6 změna: 29.09.14 23:27

Dobrý den, mám plasmu po opravě zdroje. Prý za to může jistření v el. obvodu. Jak mohu toto odhalit? Jsou nějaké přístroje na měření? Po opravě jsem ji zapl a ani den a už zase mi zdroj bzučí na opravené televizi. Díky předem za radu.

p.s. elektrika nová cca 2 roky zásuvky ABB, ale bezšroubové spoje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 21:39
avatar

Jiskření v elektrickém obvodu je dost obecné. Spíše bych se přikláněl k elektrickým špičkám. Pomohla by asi přepěťová ochrana T3. Pokud jste někde na sídlišti v paneláku nebo v blízkosti, tak je to reálné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 28.09.14 21:42
avatar

Nevím, jestli je to to samé, ale možná máme podobný problém - špatný přechod ve vedení. My to poznáme podle toho, že začnou pomrkávat žárovky. Úsporky taky mrkají, ale až když se to zhorší, protože jejich měniče ledacos vyřeší. A taky při tom začne potichu lupat ve spínaných zdrojích (k netbooku, monitoru apod.). Když to zlobí přiměřeně hodně, tak se to dá změřit zkoušečkou (vadaskou): měření napětí - při srovnání s dobrým vedením ukazuje ten špuntík u špatného vedení trošičku méně a případně se u toho víc třepe. Moderní zkoušečka s LED ani digitální měřáčky to neodhalí, jen ta stará vadaska s elektromagnetem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janis43
Datum: 28.09.14 21:46

Zdravím. Zkontrlujte Vy nebo nějaký elektromontér spoje v daném obvodě, jestli nebyl při montáži nalomen některý vodič a nepřepálil se a teď je proud veden poze dotykem. Už několikrát jsem to zažil a opravoval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin*
Datum: 29.09.14 12:08

Bydlíme v domě na vesnici. Opravdu to jde změřit pouze vadaskou. A co když použiji digitalní měřák na odpor ve vedení či prostupnost?

Datum: 29.09.14 23:27
avatar

Vadaskou jen zatížíte obvod a zjistíte pokles napětí při uvolněných spojích. U vás se může jednat o krátkodobé impulsy vzniklé špatným odrušením některých spotřebičů. A víme co se na vesnici zprovozňuje na dvoře. Takže impulsy mohou být klidně od souseda. To už vadaskou nezjistíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 29.09.14 21:47

Naladil bych na radiu stredni nebo dlouhe vlny mezi stanicemi a takove srseni bych musel pri zapnuti tv slyset.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.