Lepeni PVC

Od: Datum: 28.09.14 16:20 odpovědí: 10 změna: 28.09.14 22:30

Dobrý den, máme v baráku udělanou stěrku od značky bralep ZL770, pro přilepení PVC nám bylo doporučeno lepidlo bralep US 1600. Jenom že nastal problém při nanášení lepidla. Máme kuchyn s obývákem cca. 40m2 a já jsem jednu půlku lina 20m2 odkryl a namazal zmíněným lepidlem, trvalo mi to asi 20 minut, všiml jsem si že už je lepidlo zatuhlé, ale v návodu píšou že se má nechat odvětrat 10minut a spracovatelnost je 45 minut. Když jsem lino přehnul na své původní místo a chtěl přaválcovat tak se mi na různých místech udělaly vzduchové bubliny a já je nemůžu dostat ven. Lepidlo už je asi moc zatuhnuté. Co ted s tím? Lino jde velice težko odtrhnout. Kde jsem udělal chybu co ted s tím? jak dostanu lepidlo z podkladu a z lina? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.14 16:26

Nezbyde než bubliny proříznout ostrým řezákem (skalpelem atp.) a znovu převálcovat, aby mohl vzduch uniknout. Pokiud to nepomůže, bude třeba krytinu doslova odřezat od původního povrchu a postup lepení zopakovat... to Vám ale opravdu nepřeji.

Ohodnoceno: 0x

Od: kono
Datum: 28.09.14 17:39

Ušetřil jste cca 3 000Kč na pokládce PVC a teď jste zjistil, že jste prodělal 10 000 na PVC.(pokud ho budete chtít odlepit)

Strejc má pravdu, ale já bych to už netrhal.

Na lepení PVC používám UZIN 418 a neřeším boule.

Od: davej
Datum: 28.09.14 19:52

Bohužel nemáte pravdu, ušetřil jsem cca. 20tisíc. Já mám lino v celém baráku. Jak to myslíte že neřešíte boule? to je tam necháte nebo se vám je podaří rozválet? A jakou máte zkušenost s lepidlem uzin 418? taky rychle schne jako moje US 1600?

Datum: 28.09.14 20:18

Je to moje živnost. S Uzinem 418 dělám cca posledních 6 let a nedám na něho dopustit. Kam se hrabe Bralep. Možná je to jenom zvyk. Boule neřeším protože žádné nemám. Je to jiné lepidlo, to se nedá popsat, to chce odzkoušet.

Ušetřil jste cca 3 000Kč na pokládce PVC a teď jste zjistil, že jste prodělal 10 000 Kč na PVC. ( 40m2 při ceně pokládky cca 100Kč/m2 dle regionu / 4 000Kč – 1 000Kč Vaše lepidlo).

Když to neumíte, tak používejte FIXAČNÍ lepidlo.( Bralep; Uzin; Artelit atd.).

Datum: 28.09.14 20:46

No já myslel že to nebude takový problém, že se to namaže lepidlem a zaválcuje, netušil jsem že to lepidlo bude stát za ho... Kdybych věděl že se to takhle pos... tak si na to najmu někoho. A můžu se vás ještě zeptat zda musím celoplošně lepit ostatní PVC, nešlo by jenom podmazat kousky PVC aby se mi zase nestalo co se mi stalo?

Datum: 28.09.14 21:00

Ten kdo si neumí poradit s lepením lina,udělá líp,když ho položí jen volně.Podlepím ho jen na místech,kde by hrozilo zatékání.Pokud musím položené pruhy nastavovat,podlepím jen 10 cm na spoji.Nejlepší práce je s lepidly kontakt disperze.na př. http://www.soudal.cz/produkt/…idlo-na-podlahove-krytiny-26a

JABRAKA

Datum: 28.09.14 21:53

Jabrako:

Na Tvou odpověď jsem čekal. Co rada o podlahách (pokládka krytin) to hlod. Běž trhat plevel na zahrádku a užívej si důchodu. Tvýma radami jen škodíš tazatelům a svému synovi (J.B. Interier). Když to čtou zákazníci z okolí Berouna, asi už podlahy od J.B. nebudou chtít.

Od roku cca 2008 se tady dohadujeme, něco si už pochopil, no podlahu jsi žádnou na 99% neudělal (možná doma). Stačí se podívat do historie Poraďte a je to jasné.

Pod PVC Hobru nebo Mirelon; lepení soklových lišt silikonem; pokládky koberců a kobercových soklu; foukačka na PVC; poslední dobu na podlahy nabízíš Rigodur desky (asi jim děláš prodejce); zkopírované obrázky z cizího webu vydáváš za svou práci atd. a když Tě tady zkritizuji, tak neodpovíš nebo vulgárně urážíš (1.1.2014 18hod 28min – vymazané adminem)

Davej:

PVC se celoplošně lepí, prodlouží to jeho životnost.

Jak jsem už napsal

Když to neumíte, tak používejte FIXAČNÍ lepidlo.

A jak se vlastně dá odstranit lepidlo z podlahy, když se rozhodnu PVC vyměnit za jiné? Existuje na to nějaké rozpouštědlo?
Obrousit – samozřejmě musí být suché (staré)

Proto Vám doporučuji použít FIXAČNÍ lepidlo.

Datum: 28.09.14 21:31

A jak se vlastně dá odstranit lepidlo z podlahy když se rozhodnu PVC vyměnit za jiné? Existuje na to nějaké rozpouštědlo?

Datum: 28.09.14 22:08

Děkuji za odpověd p.kono.

Ještě dvě otázky.

1. broušením se odstarní staré lepidlo - na to jsou asi speciální brusky ne?

2. když stačí PVC přilepit fixačním lepidlem a je to s ním snažší a levnější proč se dělají ostatní lepidla které jsou dražší a jdeto s nima ´´hůř´´.

Děkuji za trpělivost, znažím se získat co nejvíce informací abych zase něco nepokazil.

Datum: 28.09.14 22:30

broušením se odstarní staré lepidlo - na to jsou asi speciální brusky ne?

https://www.poradte.cz/domacn…ilc-z-podlahy-v-panelaku.html

když stačí PVC přilepit fixačním lepidlem a je to s ním snažší a levnější proč se dělají ostatní lepidla které jsou dražší a jdeto s nima ´´hůř´´.

Nepsal jsem, že je to snazší ani levnější, fixační lepidla jsou většinou dražší oproti klasickým (tzv. základním / nebo univerzálním. Lépe použit Fix než nic. Fixace nepoškozuje podklad a dá se odstranit krytina. Použiti v pronajatém prostoru – skončí pronájem, vyhodíte krytinu (koberec nebo PVC), umyjete původní podklad (PVC; teraso)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.