Vložkování komínu

Od: Datum: 27.09.14 11:08 odpovědí: 5 změna: 27.09.14 19:07

Dobrý den.

Může mi někdo poradit z vložkováním komínu.Máme plynový kotel a při revizi mi kominík řekl,že hliníková vložka už dosluhuje a bude třeba znovu vyvložkovat komín.Bylo mi řečeno,že už musí být v nerezi,protože hliník už nesmí být.Je to pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.09.14 11:23
avatar

Dobrý den, ano, je to pravda. Při výměně kotle, vložky nebo montáži kotle nového je dnes populární nerez - asi i proto, že je dražší a ten, kdo píše vyhlášky to neplatí. Zdravím!

doplněno 27.09.14 12:46:

546531 - to je možné, ale je zvláštní, že před x léty asi nikdo nevěděl, že plynové spaliny ten hliník poškozují. Mohlo se už tenkrát začít s nerezem a hliník ani nezkoušet. A víme, jak bude za x let vypadat ten nerez? A co bude potom - zlato nebo platina? Ale, stát to neplatí - ten jen majitelům nařizuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 12:09
avatar

Na jednu stranu se nedivím,že se to dnes dává do nerezi.Když kolikrát ve sběrných surovinách vidím vyhozené hliníkové choboty jakém jsou stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 27.09.14 11:25
avatar

Dobrý den, také mám pl. kotel a každý rok dělám revizi.Je to všechno takové "na vodě".Také mám vložkování z hliníku.Jeden kominík mi řekne , ať to neřeším, druhý zase to samé, co řekl Vám.Myslím si, že pokud revize stále prochází, neřešit to.Stějně je to celé uměle vymyšlené, aby cech kominíků měl kšefty.Dokonce mi jeden kominík řekla, že u plyn. kotlů je nános spalin tak nepatrný, že se vymetat a čistit komín memusí vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 11:34

Před 14 dny jsem měnil kotel... bylo nutné nově vyvložkovat komín, stará AL vložka (byť zatím dobrá) musela ven a místo ní nová nerezová. Jinak to bohužel nejde. Dokonce i když původní vložka stačila na vrchol komína, nová musela jít výš (mám přízemní domek mezi dvěma patrovými) a podle vyhlášky musí jít k úrovni sousední vyšší budovy - existuje vzorec na výpočet, nechce se mi ho teď hledat, ale vše je k nalezení na internetu.

Existují i jiné druhy vložek, plast apod., ale ty jsou určeny pro jiné druhy vytápění. Pro klasický plyn je nutný nerez.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 19:07
avatar

Existují určité normy a pokud máte pojištěný dům a nemáte každý rok revizi komínu a např.vznikne požár z důsledku zanedbání stavu komínu,tak vám pojišťovna akorát tak...(sprosté slovo).Ještě někdy kominíci tolerují hliník než doslouží stávající kotel,ale při instalaci nového kotle vám už žádný kominík hliník nepodepíše.Tedy pokud má v pořádku pud sebezáchovy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.