Zatekani do sklepa rod.domu

Od: Datum: 26.09.14 11:31 odpovědí: 6 změna: 26.09.14 19:38

Dobry den v loni jsem obkopal drod.dum az pod zaklad kde je dum celopodsklepeny,nalepil jsem polystyren kolem zdivana montazni penou a na tu jsem dal nopovou folii dolu jsem dal plast.drenaz ,a zasypal hlinou po pul roce pri destich se mi tlaci na urcitych mistech ve sklepe voda i podel zdiva u spodu sklepa poradte cim bych mohl zatekani odstranit? dekuji soucek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.09.14 12:04
avatar

Dobrý den, řekl bych, že jste s dobrým úmyslem situaci ještě zhoršil. Dříve se mohla voda volně a rovnoměrně vsakovat (a zase odpařovat), ale nyní si ji hromadíte pod základy domu v té drenážní trubce - ta má ty dírky a voda může tam, ale i zpět (a to zřejmě i dělá). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.14 14:24
avatar

Musím souhlasit s kolegou Benem. Podlehl jste modnímu řešení, ve snaze obelstít fyzikální zákony. Bohužel nepovedlo se, jako mnoha jiným.

Co teď? Je třeba povrchovou vodu odvést jinak, nežli vsakováním a máčením podloží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.14 16:21

Ahoj. Nedá se jinak,než souhlasit s kolegama. Stejně si myslím, že Nopovou folii používají líní lidé. Možná, že ještě takoví, kteří pořádně neví, co a jak s ní. A vůbec jak řešit podobné problémy. Něco obkopat, zastrčit ,,tu,, fólii a zaházet tím vykopaným matrošem, to je potom dílo. Ale, je to dneska modermí a dělá to takhle každej. Tak se ty blbiny dále šíří a šíří a šíří. A vůbec se nebere v potaz okolí domu, spády terénu, případné možnosti nějakého zaústění těch drenáží, skladba základů a podobně. Je to rada?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.14 16:35
avatar

Zdravím.! Nopová folie svůj smysl v základech má, pokud dodržíte jisté zásady.

Obložit základy polystyrenem a až pak dát nopkovou folii je nesmysl. V základovém zdivu si tím pádem sám "zazdíte"

vzlínající vlhkost.!

Na obkopané, obnažené a opravené základy přiložíte nopk. folii, která musí zasahovat až pod základy domu.

Pak se okolo celého baráku ve vodospádu natáhne meliorační, plastová, žlutá hadice, která musí ústit do nějakého místa, kde je voda vyčerpávaná. Hadice musí být pokryta geotextílií a pak zasypána kačírkem, nebo štěrkem. (Aby se neucpaly dírky)

Pak se to celé svede do jímky viz. Obrázek.

Z jímky se to pak dá hezky automaticky čerpat kalovým čerpadlem. *palec*

Jímka je samozřejmě umístěna ve sklepě v úrovni podlahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 19:27

Ahoj. Hm. A tak mi sem ještě Kéďo přidej detail zakončení této úpravy nahoře. To co kouká ze země. Nebo ani nekouká? Ještě, proč třeba něco někam čerpat, když by to mohlo třeba odtékat samo?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.14 19:38
avatar
Ono to také odtéká samo..když se to dobře udělá..a použije se správný materiál (což většinou není drenážní trubka v ceně 7Kč/m..)že?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.