1xNatírání stříkáním

Od: Datum: 25.09.14 14:10 odpovědí: 5 změna: 25.09.14 19:51

Dobrý den, vlastním kompresor Herkules D3-315-100, který zatím používám jen na nahuštění pneumatik. Dále jsem na chalupě našel stříkací pistoli viz obr. Mám v plánu vyzkoušet natírání stříkáním, ale neznám přesný postup.

Je to tak, že na tu stříkací pistoli připojím hadici, kterou používám na nahuštění pneu, na kompresoru nastavím požadovaný tlak cca 2-3 bar, do nádobky stříkací pistole naleju barvu (ředit, popř. čím a jak?) a můžu stříkat? A k čemu slouží očíslovaná místa na obrázku?

1 - Vzduchová tryska - nastavuji otáčením?

2 - nevím

3 - Slouží vůbec k něčemu? Nedá se s ním hýbat.

4 - Totéž co předchozí bod.

5 - Regulace množsví barvy?

Děkuji mocSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.14 14:46
avatar

Dvojka reguluje šířku stříkaného kužele, pětka množství barvy. Jednička je převlečná matice, použije se při čištění hlavy/trysky. 3 a 4 nevím, asi kvůli čištění uvnitř. Mrkněte na návod k podobné pistoli: http://www.schneider-bohemia.…/87ts1t4obg2jpje4/d030091.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 17:50
avatar
Snad mě doplní nějaký lakýrník ale tlak 2-3 bar je podle mě málo. Jestli se nepletu tak ideál je 5. Samotného by mě zajímalo jestli mám pravdu, tyhle rozumy totiž pocházejí z hospodské diskuse a tam je jak známo odborníkem na všechno úplně každý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 19:16

Ahoj. Nejsem lakýrník, ale co jsem viděl u jednoho chlapíka, co se stříkáním aut živil , spíš přiživoval, tak ten vyšší tlak souhlasí a ještě by nestačilo, mít k dispozici jen ten vzduch z hadice. Muselo to jít přes velkou tlakovou nádrž.

doplněno 26.09.14 08:46:

Jo, ještě to ředění. Na stříkání pistolí by ta barva měla být řidší. Ale, jak moc nevím. Je to už dávno, co jsem taky prznil auto a hustá barva dělala takový divný povrch. To pro štětkování mi poradil mistr malíř pomůcku. Ředit a hlavně hodně míchat tak dlouho, až se na hladině barvy přestane vytvářet, se stékané barvy ornament. Až se začne hned potápět. Takhle mi to docela funguje. Jinak, nabírat na štětku méně a pořádně roztírat. Lepší jsou dva nátěry slabší, než jeden tlustý. Tak nějak. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asde
Datum: 25.09.14 19:29

A jak je to s tím naředěním barvy?

Někde jsem se také dočetl, že se snad do barvy dostane olej z kompresoru, je to pravda nebo to je zanedbatelné množství?

Datum: 25.09.14 19:51

No je to alchimie stříká se opravdu kolem 3barů barva se ředí výtokovým pohárkem pak jsou různé druhy trysek,potřebuješ regulátor tlaku nejlépe z odkalovačem aby tam nebyl ten olej( je to opravdu zanedbatelné množství) ...Ale já mám taky takového zgarba a zatím jsem vše nastříkal(není to samozřejmě výstavní)a ředím od oka

jinak něco je tady http://www.autopress.cz/?page=ucebnice-lakovani

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.