Blechy v domácnosti

Od: Datum: 25.09.14 10:45 odpovědí: 13 změna: 06.09.15 06:27

Prosím, poraďte jak se máme zbavit blech. Koupila jsem raid, diffusil, bio kill, orion, biolit a pořád nic nefunguje. Máme dva syny - necelých sedm let a šest měsíců. Všichni jsme strašně doštípaní. Nám jdou po nohách, staršímu po rukách a miminku po hlavičce. Po vystříkání je asi týden klid, poté nás zase začnou kousat. Už si prostě nevím rady. Čím je mám na trvalo vypudit? Bydlíme u tchýně. Máme svůj vršek. Oni mají úplně dole v kotelně dva zablešený psy. Nenechají se chytnout. Vrčí a chtějí kousnout. Samozdřejmě chodí kouřit do kotelny a nosí to k nim. Já u nich dole vařím a tak to samozdřejmě donesu k nám nahoru.Já jsem na md a manžel je momentálně bez práce. Už jsme vložili strašně moc peněz do všelijakých přípravků a stále nic nefunguje. Blechy přenášejí různé nemoci... a já už vážně nevím co si mám počít.. Když jsem prosila tchýni o pomoc, aby se se mnou složila na deratizátory tak mi řekla že nemají peníze.. Tak já nevím. Funguje něco do té zásuvky? Našla jsem proti blechám, jenže funguje to když už jsou uvnitř? A je to opravdu spolehlevé? Nechci kupovat něco za 700 když by to ani nefungovalo. Máte někdo stejné zkušenosti? Poraďte prosím..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.14 10:59

Dokud neodblešíte psy, tak je celkem zbytečné cokoli jiného podnikat.
Koupit dvě ampule, které snad nebude takový problém na psa aplikovat. Samozřejmě musíte odblešit jejich kotce.

No a když toto úspěšně absolvujete, tak si naplánujete nějaký víkend mimo domov a v obou domácnostích zapalte toto.

Příští víkend to zopakujte a musí být po blechách.

Ohodnoceno: 3x

Od: kutululu
Datum: 25.09.14 11:41

Aby se zamezilo dalšímu výskytu blech určitě se musí zlikvidovat nejprve na těch psech. Stačí koupit spot-on kapka proti blechám za krk. Já když jsem bojovala s blechami v bytě, tak jsem si koupila Bolfo sprej a tím jsem stříkala byt každý týden asi po dobu 6-ti týdnů a pravidelně důkladně uklízela. Ale jeden sprej stál cca 200kč, takže to nebyla levná záležitost. Je jasné, že jste se blech na týden zbavila, protože uhynuly pouze ty, které to zasáhlo, ale vajíčka apod. umí přežít i v docela drsných podmínkách. Proto se musí stříkat nejméně 3 týdny. Určite vyperte vše, co je z textilu. Povlečení, záclony, koberec, ručníky, vše. Vyhubení musí být důkladné a opravdu úplně všude. Pokud nemáte kočky, můžete použít sprej Biokill, ten není tak drahý 0,5l asi za 140kč a koupíte ho ve zverimexu. Žít s blechami v domácnosti je vážně opravdu nepříjemné, a pokud se přemnoží boj s nimi je dlouhý, a v tomto případě bych nebrala ohledy na finance. Určitě Vám tu ostatní rádcové poradí také a lépe, diskusí o blechách tu bylo již mnoho. Přeji hodně štěstí!

doplněno 25.09.14 11:47:

Pardon, nevšimla jsem si, že jste psala, že Biokill jste už vyzkoušela. Já ho sice tedy nepoužívám na blechy, ale na všemožnou havět a funguje perfektně a chrání pak ještě dlouho dobu po postřiku. Je ale nutné postřik opakovat dle návodu na lahvičce. A opravdu vystříkat naprosto všechny prostory, né jen u Vás, ale i u tchýně a hlavně u psů.

Ohodnoceno: 0x

Od: maja®
Datum: 25.09.14 11:50

V prní řadě musíte odblešit psy, jinak to je nekonečný příběh. Poradte se z veterinářem, co by bylo nejlepší ve Vašem případě, když jsou psy už hodně zablešení a nedá se s nimi manipulovat. A deratizaci pak, chtělo by to vystříkat celý dům i kotelnu, všechna zákoutí, spáry, koberce, sedačku, postele, prostě všude, blechy kladou vajíčka do mezer mezi podlahou. Jedna blecha naklade až 30vajíček za den, což je hrůza! Chce to udělat co nejdřív a asi po 14dnech opakovat, ale to Vám řekne deratizační firma. Prý je dobrý Neostomosan, ale mají jen na vetrině. Určitě bych psy po důkladném odblešení také odčervila a pak nějakou prevenci, třeba Frontline combo. Přeji hodně sil a at´ vše vyřešíte co nejrychleji.

Mája

P.S. dejte vědět, jak vše dopadlo.

Od: ria®
Datum: 25.09.14 11:56

Dobrý den, koukám, že blechy jsou teď docela všude :)..

zrovna s nimi bojujeme, všichni jsme pokousaní..+ 2 pejsci, 3 kočičky.. jen s jedním chodíme do "psí hospůdky" takže tam je někde od nějakého "kamaráda" dostal,

dvakrát jsme vytřeli byt savem s difusilem, jeden pejsek už má ze všech těch šampónů vyrážku, všechna povlečení vyvařená, pelíšky, vysprejovaný, převařený.. Pak přišla kamarádka a seděla na ní blecha.. :(.. taky už nevíme co s tím.. Za drahý peníz jsme koupili Frontline pro kočky a pejsky, včera jsme naší mini zoo přesprejovali, tak jsem zvědavá na výsledek..

Datum: 25.09.14 13:15

Ronyx díky za radu, snad to budou mít i pro psy, když to teď nevyjde, půjdem pro to.. .. au.. to bude drahý :))..

Datum: 25.09.14 13:10

Zdravím,
nemám psa, ale kočku. Na jaře sem u ní objevil blechy. Takže jsem koupil spot-on. bez účinku - občas sem nějakou bechu chytil, ale vajíčka z kočky doma vypadávala pořád. Takže nastoupil sprej - konkrétně Biokill. Komě tho, že se to kočce silně nelíbilo, když sem ji tím stříkal, účinek jsme nepozoroval. Další sprej - Diffusil. Dříve se mi osvědčil. Tentokrát jsem sice občas nějakou blechu zabil, ale vajíčka padala pořád. Prostě kočku nikdy nenastříkáte celou. Takže blechy furt přežívaly. Bylo už jich moc. Chudáka kočku jsem tak poctivě stříkal, až sem si ji trochu přiotrávil.
V zoufalství největším jsem po 3 měsících marného boje (letos v červnu) zajel za veterinářkou a vysvětlil jí problém. Dostal jsem tabletu (podle váhy kočky) a skleněnou ampuli s roztokem na rozředění ve vodě na postřik bytu. Celkem cena cca 350,-Kč. S tím, že za měsíc mám přijet znovu a dostanu zase totéž a celou proceduru mám zopakovat. Doma kočka dostala tabletu. Asi za 2 hodiny po podání tablety si ke mně přišla lehnout a klín. Ležela asi půl hodiny, když jsem jí nadzvedl - a málem mi vypadly oči. Měl jsem plný klín mrtvých blech. Začal jsem je sbírat, mezi sbíráním jsem vždycky kočku trochu podrbal - blechy z ní padali většinou už mrtvé jako sůl ze solničky. Sbíral jsem takhle asi 3 hodiny - protože jsem si je dával na jedno místo, nakonec jsem je pro zajímavost spočítal, protože se mi zdálo, že jich je fakt hodně. Bylo jich přes 130. Nikdy bych nevěřil, že na takové malé kočce může žít tolik blech, když normálně na ní vidět vůbec nebyly. Po této akci jsem vzal vysavač a vyluxoval koberec a křeslo - místa, kde kočka nečastěji byla. Pak jsem celý koberec postříkal tím roztokem, co jsem dostal. Od té doby (od června) doteď jsem už blechu neviděl. Jako prevenci jsem dle doporučení celou proceduru ještě jednou zopakoval v červenci, ale blechy už jsem nenašel.
Po této zkušenosti doporučuju - nekupujte volně prodejné přípravky, ale zajděte k veterináři a kupte léky tam. Sice to jednorázově vyjde dráž než koupě jednoho spreje, ale účinek sem si ověřil na vlastní kůži. Spreje mne taky stály přes 1.000,- a výsledek nebyl, protože blech už bylo moc. Tablety dejte je psům do žrádla, třeba druhý den pak všude pečlivě vyluxujte a bydlení vystříkejte.
Poznámka - od veterinářky jsem dostal informaci, že i když se po aplikaci tablety a postřiku někde blechy objeví, tak už by se díky tomu ošetření ale neměly dál množit.

Ohodnoceno: 2x

Od: kutululu
Datum: 25.09.14 14:44

To se nedivím, že se Vám kočka tím postřikem skoro přiotrávila. To nevíte, že Biokill je pro kočku toxický? Píšou to i na té samotné lahvičce. Je divné, že spot-on nezabral. Já měla Advocate a dokonce jsem jednu pipetu měla rozdělovat na obě dvě kočky a zabralo to hned po první kapce. Také jsem svoji situaci probírala s veterinářkou, protože jsem si sama nedovolila něco zkoušet a riskovat.

Od: petr11
Datum: 25.09.14 14:55

Samozřejmě odblešit psa, mě se nejvíc osvědčil zásyp Bolfo - pes se zasype docela hodně vetřít do srsti, nejen že zlikviduje blechy na psu, ale pes jak chodí prášek se z něj sype a likviduje blechy, případně když lehne do pelechu tak taky a potom použít na vetření za krk psa Frontline ten funguje taky dobře, ale spíš jako prevence.

Ohodnoceno: 1x

Od: petrzach
Datum: 25.09.14 20:26

V první řadě bys měla obložit manžela býkovcem zato ,že nic nedělá a musíte žít v takové špíně (špína =blechy ,svrab a vši) a když budeš řezat to svoje budižkničemu co dovolil ,aby jste žili jako čunata ,tak taky přetáhni pořádně i tchýni (tu dvojnásobně ) ,že ti vychovala partnera čuně ...jinak tobě přeji at se ti daří tuto rodinu převychovat ke standartnímu životu ve 21 století . Jinak rada zní všude čisto ,nejlíp samostatné bydlení kde se to dá ohlídat ,starého člověka nepředěláš a lenoch pracovat nikdy nezačne :(((

Datum: 25.09.14 20:33

Buď jste "troll", nebo jeden z nejěvtších blbů na světě :))

Od: uska®
Datum: 25.09.14 22:30

Biokill zabírá perfektně, ale POZOR . Jsou dva druhy, jeden se žlutou nálepkou a jeden s oranžovou. Jeden je určen POUZE na prostředí a druhý na zvířata.

Od: stepankovaolga
Datum: 06.09.15 06:17

Jako maminka dětí bych poradila předně odblešit zvířata,pak obytné místnosti,ale úplně jistě bych navrhla se zbavit tchýně--stěžovat si lze na sociálce--věřím,že by vás podpořili,ať už domluvou u tchýně nebo příspěvkem na bleší insekticid... Pokud něco z toho vynecháte,blech se nezbavíte a popravdě mně někdo ohrožovat třeba takto moje děti tak se neznám a bez servítků je budu bránit! O.

Datum: 06.09.15 06:27

Aby se zamezilo dalšímu výskytu blech určitě se musí zlikvidovat nejprve na těch psech.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.