Přihlášení voda, plyn, elekřina atd

Od: Datum: 24.09.14 22:26 odpovědí: 3 změna: 25.09.14 09:22

Zdravím,

v pátek přebírám nově koupenou nemovitost a mám pár dotazů.

1) co za dokumenty potřebuji k přehlášení vody, plnu a elektřiny?

2) musím přihlásit v okresu kde je nemovisto nebo mohu kdekoliv v ČR?

3) stojí něco přehlášení?

4) Je výhodnější mít pyn i elektriku u jedné společnosti?

Je potřeba krom vody, elektriky a plynu ještě něco přehlásit nově na mě? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.09.14 22:36
avatar

Dobrý den, nemovitost bude podléhat i dani z nemovitostí, ke které se přihlásíte na F.Ú. do konce ledna 2015. Energie si přihlásíte u jejich dodavatelů . vodu u VaK, plyn u RWE a u ČEZu si přihlásíte elektřinu (někde mohou být jiní dodavatelé). Buď půjde o převod z minulého majitele nemovitosti nebo o nový odběr. Informujte se na webu dodavatelů energií nebo telefonicky. Převody jsou bezplatné a mohou se udělat kdekoliv je kontaktní místo. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.14 22:53
avatar

Téměř na vše již odpověděl Ben, já jen k těm dodavatelům. Někomu vyhovuje mít plyn i elektřinu od jednoho dodavatele, já dávám přednost oddělení. Odečty se u nás sice provádějí ve stejný den, ale faktury přijdou různě a s různými daty splatnosti.

Další věc je korektnost dodavatelů. Budete-li mít smůlu, může docela dlouho trvat, než se Vám dodavatele podaří změnit. I z toho důvodu je podle mne lepší mít dodavatele dva.

A pokud mohu doporučit, neuzavírejte smlouvu na dobu určitou. Tu bývá možné ukončit jen v určitém krátkém období před uplynutím sjednané doby. Smlouvu na dobu neurčitou můžete vypovědět kdykoliv s tříměsíční výpovědní dobou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.14 09:22

pokud máte pevnou telefonní linku, tak též přehlásit...případně pojištění nemovitosti. O pojistce domu by vám asi řekl původní majitel, že ji na sebe ruší...jestli si chcete uzavřít novou na sebe

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.