Kotel nezažehne plamen

Od: Datum: 24.09.14 14:20 odpovědí: 3 změna: 25.09.14 19:40

Dobrý den,

asi 14 dnů nazpět jsem začal krátce přítapět v plynovém kotli (protherm typ jako na obrázku viz. příloha). Vše se zdálo v pořádku až do víkendu kdy jsme měnili kohoutek na jednom radiatoru. Takže se vypouštěla voda z kotle a po napuštění se odvzdušnilo topení.

při zapnutí kotle se rozběhne čerpadlo, vše jako před tím, ale nezažehne plamen, resp. se nenažhavý elektroda a "neblafne".

teoreticky by to mělo mít souvislost s tlakem, vodou(možná někde něco ucpáno), nebo nějaká ochrana, čidlo nedovolí zapálení.

kotel by měl být odvzdušněn.

Děkuji za reakce.

Roman


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 24.09.14 14:29

Někde byste tam měl mít snímání, zda běží čerpadlo. Nevím jak u vašeho kotle, ale dělá se to tak, že se přivede trubičkami tlak před a za čerpadlem na membránu, která otevře plyn do hořáku. Pokud se trubičky zanesou membrána se neprohne a nepustí do hořáku plyn. Protože jste měnili vodu, mohlo se to zanést. Tam bych začal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 24.09.14 20:14

jaký máte tlak v os

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 19:40

Díky za tipy. Nakonec to byl "jen špatně" zapojený drát od poruchy plamene. Je to starší kotel a některý dráty bylo třeba přeizolovat a špatně jsem (loni)zapojil poruchu. Kotel i tak běžel. Až teď možná díky tlaku(spojeno s vypouštěním vody viz. výše) se hodila porucha a díky špatnýmu zapojení nešla vypnout.

Ještě jednou děkuji za čas a přeji hezký zbytek dne.

Roman

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.