Jaká krbová kamna s výměníkem

Od: Datum: 24.09.14 12:59 odpovědí: 2 změna: 24.09.14 16:09

Dobrý den potřebovala bych info máme RD cca 150m2 a chceme krbová kmna s výměníkem které když přiložím tak nečudí ted máme prity a je tu hruza když přiložím tak mě vždy kouř jde do místnosti a musím větrat.

Jsou nějaké kamna které to nedělají třeba kanadská jsou ok ale nemájí teplovodní výměník.

Doporučíte někdo?

Děkuji Monika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 24.09.14 14:21

Dobrý den

Při topení v kamnech ať již s nebo bez výměníku hraje roli poměr mezi průměrem resp. velikostí průduchu komína a velikostí dvířek, tzn. mají-li kamna velká přikládací dvířka v poměru ke komínu, je pravděpodobné že zakouří. Protože se dnes i kvůli sklu velikosti dvířek dělají větší, doporučuje se přikládat na žhavé, tzn. již odplyněné palivo. Dalším důvodem kouřivosti při přikládání je snaha výrobců zvýšit účinnost topidla, což ruku v ruce nese zvětšení deflektorů a ploch výměníků, větší zakřivení vnitřního prostoru, při otevření dvířek pak kouř volí "snazší cestu." Je tedy možné, že i při volbě jiných kamen s výměníkem může docházet k zakuřování.

Vyjímkou by mohla být kamna, do nichž by se nemuselo po dlouhou dobu přikládat a tím pádem vůbec dvířka otvírat. Výběr těchto kamen na trhu je ale omezený, já znám jen jeden typ s výměníkem, kde by se dalo použít jako palivo hn. uhlí ořech např. 1. Postupuje se tak, že se uhlí vsype do šachty a na něm nahoře se rozdělá oheň. Po důkladném rozhoření a seřízení pak kamna odhořívají shora mnoho hodin a přikládat se nemusí, z komína se nekouří nebo jen neznatelně, takže nemusíte stále čistit kouřovod a komín. Co jsem viděl mají je např. Poláci. viz.:

http://www.piecepolska.pl/pie…rme-kamino-8-o_l_100_463.html

Jinak lze topit i dřevem a briketami, nevím, zda by postačila výkonově. U nás se prodávají např. tato:

http://www.vjrousek.cz/krbova…wamsler-etna-s-vymenikem.html

Zde by také mohlo dojít při přikládání k zakuřování, nicméně je možné užít hn. uh. brikety, nebo pod dřevo podsypat trochu hn. uhlí,(mají nižší šachtu uhlí není vhodné na přikládání ale na odhořívání shora) s tím, že by se podstatně prodloužila doba mezi přikládkou a kamna by mnoho hodin topila také "stáložárně", tedy bez nutnosti přikládat.

Další možností jsou i sporáky s výměníkem, kde se dají také užít uhelná paliva, jde ale o možnost podstatně dražší, měly by ale také zajistit delší periodu mezi přikládkou a některé (mají-li hlubší ohniště) odhořívání uhlí shora po delší čas rovněž bez nutnosti přikládat.

http://www.vjrousek.cz/index.php?stext=wamsler+s+v%FDm%ECn%EDkem&page=eshop&cat=-1&from=0

Například

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 24.09.14 16:09

Zkuste se podívat ny tyto

http://www.haassohn-rukov.cz/…-s-vymenikem-a-plotynkou.html

Ty mají rozumnou velikost topeniště a jsou na dlouhé polena . Boční přikládací dvířka zamezí zakuřování (nebudete používat velká přední dveře)

Ještě doporučuji na kouřovod dát teploměr , http://www.topkrbyeshop.cz/pr…agneticky-teplomer-pro-kamna/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.