Loupající se fasáda

Od: Datum: 24.09.14 11:16 odpovědí: 2 změna: 24.09.14 19:35

Zdravím,

řeším problém - mám necelých 5 let zateplenou fasádu (polystyren, perlinka s lepidlem, silikonová probarvená vrstva) a po silných deštích letos v květnu se mi na jedné stěně začala sloupávat ta horní silikonová vrstva. Podkladní vrstvy jsou v pořádku.

Docela by mně zajímalo, čím je to způsobeno - domnívám se, že něco muselo být špatně při realizaci - a samozřejmě, jak to teď opravit.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.14 11:41
avatar
Jsem na mobilu,ale vypadá,že jsou pochýře na více místech.Asi celou stěnu sundat (rajputz)stěrku napenetrovat a opětově nanést rajputz.Překontrolovat,zda-li někde u atiky nezatéká do fasády.
doplněno 24.09.14 17:55:

Tak tak asi jsem se nemýlil,velikost obrázku na PC mne utvrdil, skro jistě je někde špatně zaizolovaná atika a voda zatéká do fasády,řešení viz výše!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 19:35
avatar

Je třeba vzít kousek odpadlé omítky a tu zkoumat, kde se vrstvy dělili. Páč to vypadá (ale jen z dálky) že se oddělila omítka od lepidla.

Kde je tato stavba? Jaký materiál byl použit. Pozvat na místo technika od firmy co dodala omítku. Jeho to bude hodně zajímat, páč to bude chtít do sbírky na školení technologie..

Opravit, jedině vše sundat, zjistit stav podkladu, třeba přebrosit, penetrace a opět omítka..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.