Barak pod jednym cislem

Od: Datum: 23.09.14 18:19 odpovědí: 8 změna: 24.09.14 10:31

dobry den mam takovou otazku :mame barak je to dvougeneracni ale jen pod jednim cislem dolejstek je mamky horejsek je tety teta ma spoustu dluhu a ma uz nejaky exzekuce tak bych se hetela zeptat pry pujcku na barak plati ale kdyz ma okolo dalsi dluhy tak zda muzou sahnout na barak a na nasi vybavu atd... ale je v tom dalsi hacek ruci se dolejskem ze si muze vzit pujcku aby si udelala horejsek to pry plati ale docela uz ji neverime ona se nema k tomu abychm nam neco rekla a mi jsme v nejistote dekuji za odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.14 18:45
avatar
V dnešní době někomu ručit, je cesta do pekel. Pokud teta nebude tento úvěr splácet, pak samozřejmě může dojít až k uvalení exekuce na Váš podíl na nemovitosti.
Co se týče ostatních úvěrů a jejich neplacení, známým doporučil exekutor, aby si viditelně vyznačili svůj majetek - takže na garáži a vstupních dveřích do jejich bytové jednotky mají napsáno něco ve smyslu, že tento majetek je ve vlastnictví manželů Novákových. Exekutor pak vidí, že není opodstatněné, v těchto prostorách hledat majetek dlužníka. Zatím to fungovalo. Důležité ale také je, zda i na katastru nemovitostí je vidět, že každý vlastní polovinu - vy jen vyznačíte kterou.
Ale píšu jen jako laik z toho co jsem mohla vidět..
doplněno 23.09.14 19:49: Veroniko, tohle je docela vážná věc. Zdá se, že nemáte ve všem úplně jasno a tím, že nám sem i neúmyslně napíšete neúplné informace, můžete způsobit, že Vám tu napíšeme špatnou radu... Být Vámi, zkusím se obrátit na nějakou bezplatnou občanskou poradnu v místě Vašeho bydliště. http://www.obcanskeporadny.cz…oradny/Itemid,8/view,poradny/
Ohodnoceno: 2x
 
Od: veronika*
Datum: 23.09.14 19:39

aha no teta uver lati ale sve dluhy neplati takze myslize nam na to sahnout muzou kdyz na dluhy ma exzekuci ale hypoteku plati

Od: veronika*
Datum: 23.09.14 20:06

ano skusim to.a jeste bych mela otazku kdyz padne exzekuce tak to polepi i nam dole nebo jen na hore?

Datum: 23.09.14 20:19
avatar
Je v katastru nemovitostí uvedeno, že vlastníte polovinu nemovitosti? Pokud ano a jde to, označte si svým jménem vchod do Vaší bytové jednotky. Více poradit neumím.. ve Vaší bytové jednotce pak nebudou mít důvod, hledat majetek dlužníka. Pak jen dejte pozor, aby se v bytové jednotce sestry, nenacházel Váš majetek. S tím už pak bývají zbytečné komplikace.
Od tak nezodpovědného člověka, jako je Vaše sestra, která klidně zadluží svou rodinu, bych čekala jen to nejhorší. Nespoléhejte se na její tvrzení, protože Vám bude velmi pravděpodobně lhát.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 09:51

podívejte se do katastru nemovitostí http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudovu.aspx?typ=Stavba

Nejhorší možnost je, pokud máte dům na tzv. IDEÁLNÍ POLOVINY (což znamená půl každého okna, židle, stěny, půl každého kusu věci v domě).

doplněno 24.09.14 10:23:

Ze svého okolí znám podobný případ, který se řešil před pár lety. Dům měli rozdělený na ideální poloviny. Na jednu polovinu neplacené exekuce. Nakonec se dům musel prodat a dluhy byly zaplaceny ze zadluženého půlky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 20:24
avatar

Proč by nemohlo být možně exekučně zabavit polovinu nemovitosti,tím spíše pkd jde o dvougenerační dům!

Taky existují bytové domy (třeba 10 bytů pod jedním ČP) a jeden či dva exekučně zabavené!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 24.09.14 09:58

Jako v paneláku: jedno popisné číslo a víc bytů, každý se svým zvonkem a vchodovými dveřmi. Co je za dveřmi bytu, je samostatný byt a zřejmě i možný podíl na celkové nemovitosti, jak je uvedený v katastru nemovitostí.

Takže u vás asi také máte dva zvonky a dva štítky na zvonku a je zřejmé, kterou část domu obývá která rodina. Tím by mělo být dělení zřejmé nejen pro poštovní doručovatelku ale i pro ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.14 10:31

Pravděpodobně se u vás jedná o jednu nemovitost (z hlediska právního), ve spoluvlastnictví (asi) 2 osob, které si dohodly faktický způsob užívání (vrchní + spodní patro). Není to však tak, že "hořejšek" je tedy a "dolejšek" mamky. Podíly na nemovitosti jsou tzv. ideální, ne reálné (podílníkovi nepatří nějaká reálná část domu, ale určitý počet práv a povinností k nemovitosti). V případě exekuce by to mohl být problém, neboť exekutor by mohl postihnout podíl tety, ale, hlavně by měl oprávnění vejít do nemovitosti, zabavit veškeré věci o kterých se domnívá, že jsou tety (dlužnice - povinné), mohl by teoreticky zabavit i věci Vaší maminky a na Vaší mamince by zůstalo dožadovat se vyloučení svých věcí z exekučního řízení. Má-li něco dražšího, nechť o tom pořídí notářský zápis (tzv. prohlášení vlastníka), v takovém případě by na to exekutor nemohl. Ale stojí to peníze.

Pokud jsou v nemovitosti byty - tak doporučuji byt řádně označit jmenovkami. V takovém případě by exekutor do bytu Vaší maminky mohl jen tehdy, pokud by měl důvodné podezření, že se v bytě nachází věci povinné (tety).

Ohledně věcí Vaší maminky a Vás - pořiďte si minimálně fotodokumentaci těchto věcí, abyste, v případě problémů, mohli doložit vlastnictví oněch věcí. Stačí i fotky z Vánoc, kde jsou věci vyfocené, doklady, apod.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.