Jak vrtat polykarbonát

Od: Datum: 23.09.14 16:05 odpovědí: 3 změna: 23.09.14 20:25

zdravím kupuji tapézový polykarbonát PC Suntuf CSE FR TR 76/16 bronz 0,8mm 1,06x4m šrouby budu mít 5cm na 4 vím že mám vrtat díru větší cca 7mm do karbonátu, který pracuje. nevím ale jakým vrtákem , bojím se aby to neprasklo, někdo říká tupým vrtáčkem, nekdo zase rovným.. díky za rady a tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.14 16:54
avatar

Vyzkoušejte na nějakém odřezku. V práci jsme polypropylen vrtali vrtáky na kterých jsme na břitu vybrousili krátký negativní úhel. Pak vrták nikdy si nepřitáhl materiál ani netrhal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 20:05

Moje zkušennost s vrtáním polykarbonátu je taková:

Vrták může být klidně i ostrý, vrtám vysokýma otáčkama a minimální silou (v podstatě to nechám provrtat pouze působením hmotnosti vrtačky.

Ale nejdůležitější je, polykarbonát si v místě vrtání podložit! Pokud vrták po provrtání polykarbonátu začne vrtat do podložky, tak nehrozí žádné potíže. Pokud budeš vrtat bez podložky, tak po provrtání může sklíčidlo narazit do polykarbonátu a ten může prasknout.

A nebo můžeš zkusit použít stromečkový vrták, kterým budeš postupně zvětšovat otvor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 20:25

Zdravím, v práci jsem to vrtal z obou stran podložené překližkovými odřezky. V horním menší díra, to abych viděl kde vrtat. Někdo mi dokonce radil že z obou stran nalepená kobercovka, poslouží stejně. Pokud to není někde uprostřed, je dobré oba překližkové odřezky stáhnout svorkou. No a když to je dál od kraje, podložit a vrchní přitlačit rukou. Vrtal jsem 80 děr a ani jedna se neštípla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.