Jak rychle a nejlevněji udělat vnitřní stěny

Od: Datum: 23.09.14 15:39 odpovědí: 13 změna: 25.09.14 13:52
avatar

Dobrý den,

Dostala jsem se do situace, kdy musím rychle zobytnit dům, neboť nemám kam jinam jít. Poslední peníze mám na opravu střechy, potřebuji za rozumnou cenu dát do pořádku vnitřní stěny, které jsou z opuky, cihel a vymatlané hlínou, někdo mi radil na hrubo nahodit a zaklopit sádrokartonem, já se obávám aby se zde nevytvářela pak plíseň (podobně to měla moje maminka a zdi byly plesnivé až ke stropu. Je to stará barák a je potřeba, aby dýchal, nevíte někdo nějaký levný postup. Díky Iveta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzaaa
Datum: 23.09.14 16:13
Tady bude nejlepší klasická vápená omítka, pokud je dům vlhký tak dostatečně topit a větrat a časem případně dořešit izolaci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:41
avatar

Rychle udělat přestěnu ze sádroše. Plíseň je následek vlhka, nikoliv použitého materiálu. Měla matka plesnivé zděné zdi s omítkou, je to tak?

Nikoliv sádroš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 23.09.14 16:44

Milane já mám také kamenný barák a uvažuji o nopkové folii s mřížkou interierovou http://www.nonstopstavebniny.…-s-s-2m-d-10m-pro-omitky.html co si myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 16:48
avatar

stred, ale nač nopovou folii? K čemu jí potřebujete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 23.09.14 16:52

protože kámen je chladný a pokud postavím nábytek až ke zdi tak se tvoří malé tečky plísně a pokud dám folii tak nábytek může být až u zdi a přitom zed bude stále dýchat dle mého názoru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 17:03
avatar

Pokud je zeď vlhká a zaklopí se SDK, tak i když se tam nechá mezera tak to dle mého názoru plesnivět bude.
Muselo by se do SDK nahoře a dole udělat větrací otvory. V případě potřeby nábytku až ke zdi by to bylo asi nejlepší řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 23.09.14 17:07

ano k nopovím foliim interierovím na zed se dokoupí vetrací lišty jedna nahoru a jedna dolu aby tam mohl cirkulovat vzduch a nebude se tam tvořit plísen a je to lepší než si barák nechat podřezávat za velké peníze

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.14 18:07

Jakákoli nopková folie rozhodně není lepší nebo vhodnější než vložení vodorovné izolace.

Prostě to nebude fungovat.

Nejdostupnější a v této situaci i nejvhodnější varianta pro tazatelku je udělat normální, nezateplenou předstěnu ze sádrokartonu. Dole a nahoře osadit mřížky a hodně topit a větrat.

doplněno 23.09.14 20:40:

Pokud Vám zeď plesniví protože nedostatečně izoluje, tak jedinné smysluplné řešení je její zateplení.

Jestliže uděláte odvětrání stěny tak jak si představujete s nopovou folii, tak se Vám sice nebude tvořit plíseň na původní stěně, ale až na omítce která bude na folii. Protože ta bude stejně studená jako původní stěna a bude se na ní srážet vlhkost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stread
Datum: 23.09.14 19:00

řekl bych že u mě by stačilo dát na zdi nopovou folii protože zed neni tak vlhká že by se dělaly mapy nebo opadala omítka pouze když tam necirkuluje vzduch tak se tvoří plísen zed je chladná...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.09.14 21:37
avatar

nesmysl, ale klidně to tvrdte dále..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 23.09.14 22:14

Jakékoliv provizorium se prodraží, chce to udělat pořádně alespoň jednu místnost, nejlépe tu, kde se topí a také koupelnu. Ostatní počkají.

Jak už tu psal hned první rádce, klasickou vápennou omítku. Na to štuk, nabílit, žádný primalex. Cena za materiál, práci a dopravu se dá odhadnout podle ceny na internetu, nebo vám ji předběžně odhadne zedník, se kterým pak uděláte smlouvu o dílo. Hlavně ať to máte do zimy hotové a zabydlené. Držím Vám palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaami
Datum: 25.09.14 12:03

nejlevněji a nejrychleji - vlhkost je potřeba "vyhnat ze zdí" - elektrikou - indukcí - minimální nákldy - nejlevnější dobiječka autobaterií cca 600, pár poniklovaných - nebo jinak galvanicky pokovených žel průtů cca 20-30 cm, nerez drát a následně zaklopit sadrošem - elektrika vlhkost srazí pod podlahu a sádroš je v současné době nejlevnější a nejrychlejší

přeji příjemný den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.14 13:52
avatar

To vše je drahé a zdlouhavé.Příští léto teprve bude čas,vše uvést do snesitelnějšího stavu.Teď bych doporučil použít sanační omítku a tu nanést v co nejslabší vrstvě.Pak topit a větrat,aby to do zimy pořádně vyschlo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.