Jde o hlavní uzávěr vody? Jak jej oživit?

Od: Datum: 22.09.14 18:31 odpovědí: 9 změna: 28.09.14 07:05

Zdravím!

Likviduji kuchyňský kout, při čemž musím demontovat průtokový ohřívač. Nerada bych kvůli tomu uzavírala vodu pro celý dům, ale problém je v tom, že v kuchyni jsem nenašla žádný, funkčně vypadající, uzávěr vody. Mohlo by to být torzo na obr. č. 1? Je to cca ve stejné výšce jako ventil, na kterém je namontován ohřívač a ještě jeden, který ční ze zdi hned vedle a nevím od čeho je (viz obr. č. 2). Pro úplnost podotýkám, že koupelna a uzávěr vody pro ni, je na druhém konci bytu a kuchyně se nijak netýká (jiné stoupačky).

Díky předem za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.14 18:50
avatar

To na prvním obrázku není torzo kohoutu, ale zátka potrubí, kde byl původně asi nějaký výpustný kohout. Doporučoval bych s ní nemanipulovat, pokud si nechcete přidělat starosti. Na druhém obrázku může jít (ale taky nemusí) skutečně o kohout před ohřívačem, ale takhle na dálku Vám to nikdo stoprocentně neřekne. Zkuste s tím opatrně nějakým vhodným nástrojem pootočit (nejlépe hlavicí z nějakého jiného kohoutku, který má čtyřhran (některé mají drážky)), když to půjde, dotáhněte to na doraz ve směru hodinových ručiček. Tím zjistíte, k čemu to tam vlastně je.

doplněno 22.09.14 18:56:

Pokud se tenhle kohout dlouho nepoužíval, nemusí být funkční. V tom případě nezbývá, než zavřít celou stoupačku a nejdřív opravit tenhle kohout. Nejjednoduší je vyměnit v něm celou kuželku (kterou si ovšem musíte koupit předem). Stojí pár korun a je to práce na 10 minut.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elis*
Datum: 22.09.14 20:12

Děkuji, kuželku opatřím raděj rovnou a zkusím ventil uzavřít. Nicméně, ještě přikládám obrázek z poza ohřívače, kde je také ventil (ten je uzavřený určitě, ale voda stále teče - a není to jen ta z ohřívače). Za předpokladu, že se mi podaří uzavřít vodu, půjde odmontovat i ta část za ventilem, kde kouká žluté těsnění? Nemám představu, co tam poté zbude... Jde mi samozřejmě o to, aby toho ze zdi trčelo co nejméně.

Díky!

Od: pcmani*
Datum: 23.09.14 00:03

chtělo by to vyfotit z větší dálky ale patrně to nebude uzávěr pruo ohřívač ani jedno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elis*
Datum: 23.09.14 10:52

Přikládám foto celé "kompozice" a také lepší detail ventilu u ohřívače.

Od: hujer123*
Datum: 23.09.14 15:07

Ten kohout, který je na baterii proti té hadici podle mě otvírá vodu jen do té hadice. Uzávěr do ohřívače je ten vlevo ve zdi.

Pokud se týká demontáže baterie, je našroubovaná do nátrubku (za žlutým proužkem). Máte dvě možnosti jak to zaslepit. Buď zátkou s vnějším závitem do toho nátrubku nebo nátrubek také demontovat a použít zátku s vnitřním závitem a našroubovat přímo na trubku. Ta druhá varianta nebude tolik čouhat ze zdi, ale bude to chtít lehce oklepnout maltu, aby bylo možno závit na trubce napakovat a aby se tam vešla ta zátka.

doplněno 27.09.14 22:04:

Na vámi uedených stránkách jsem našel jen zátky chromované. Pro vás je vhodná takováto: https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=z%C3%A1tka+pozink&tbm=shop&spd=4007121294967830462

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.14 11:19

Ten uzávěr je nedílnou součástí baterie ohříváku a celé je to připjeno přímo na fitink potrubí, takže pro odmontování ohříváku budete muset uzavřít celou příslušnou stoupačku a pak do toho fitinku dát zátku. Ta hadice, co vede z toho uzávěru bude asi výtok pojistného ventilu, který je v kombinaci s uzávěrem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elis*
Datum: 23.09.14 15:33

Všem mockrát děkuji. Ta hadice byla přívod k myčce, což asi na věci nic nemění.

Tak mi držte palce (a ještě víc sousedům pode mnou), ať se dílo podaří...

doplněno 27.09.14 12:33:

Opět zdravím. Mohu poprosit o pomoc s nalezením oné zátky (stačí ta s vnějším závitem), kterou mám použít po odmontování ohřívače (viz výše)? Je např. tady? http://sortiment.hornbach.cz/…i/sanita/instalace-str-1.html

Datum: 27.09.14 22:38
avatar

Změřte si průměr čouhající trubky. Zátka by měla být podobná té, jako máte na svém prvním obrázku, např. tato: http://www.vodovodni-baterie-…mosazna-zatka-velikosti-14-2/ V obchodě si nechte poradit velikost zátky podle naměřeného průměru trubky. A možná k tomu budete potřebovat koupit ještě teflonovou isolační pásku, která se trochu namotá na závit a pak se to zašroubuje na místo původního ventilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 07:05
avatar

Třeba tady. Ta je ovšem "černá", na vodu by byla lepší pozinkovaná, ale není to podstatné. K dostání skoro v každém železářství.

Co se týká "zazátkování", svěřte to radši někomu, kdo už to někdy dělal. Není to sice žádná velká věda, nejde o život, ale přece jen to chce určitý grif a můžete si znepříjemnit život.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.