Je toto jímka? ve sklepě

Od: Datum: 22.09.14 17:27 odpovědí: 6 změna: 23.09.14 05:28

Zdravím, příbuzným se ve sklepě začla oběvovat voda... V rohu je něco jako jímka, kam je mimo jiné svedený i okdap z boileru... voda se ale oběvuje jen při silných deštích. Občase se jímka naplní jed do půky a zase zmizí. Ve sklepě byl dříve kotel, k čemu tato "díra" slouží (sloužila) mohu jí použít a dát do ní čerpadlo buď s plovákem nebo čidelm vody? DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.14 18:04
avatar

Zdravím,
vaše "díra" je prostá šachta s trativodem. Pokud se ve sklepě objeví voda (odněkud přiteče - třeba prasklé potrubí, nebo stoupnehladina spodní vody a zaplaví sklep, při poklesu hladiny tato voda steče do jímky a pomocí trativodu se vsákne do země.
Píšete, že když se v jímce objeví voda, tak že zase zmizí - proč byste do jímky chtěl dávat čerpadlo? Na co? Není tam vůbec potřeba. Systém je samoodvodňovací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.14 19:32

Ahoj. Použití čerpadla by bylo asi vhodné v momentě, že přítok z venčí bude rychlejší než to vsakování.Je jen otázka, jak vysoko ta voda dostoupá a jak moc se v domě někam rozlévá. Kdyby se to stíhalo odčerpávat a udržet okolí té díry v rozumné míře bez vody, použití čerpadla by mělo potom nějaký význam. I kdyby několikrát za rok. Pán domu to jistě zváží. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ondraf
Datum: 22.09.14 20:08

No jde o to že to zatopí občas sklep až po druhý schod, což je vcelku nepříjemné, takže si myslím že instaluji čerpadlo provizorně s plovákem a česm udělám hladinový spínač... Nepomohlo by šachtu vyšistit? Jinak děkuji

Datum: 22.09.14 21:03

Ahoj. Určitě svému kalovému čerpadlu uděláš velkou radost, když si ve sklepě a v té dírce trochu pozameteš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.09.14 05:28
avatar

V první otázce jsem přehlédl, že ve sklepě býval kotel - takže jímka kromě jiného sloužila k vypouštění vody z kotle. Ve starém baráku jsem to měl taky tak - ve sklepě trativod a do něj jsem vypouštěl vodu z topného systému. To je jako doplnění.
To, že voda občas zatopí sklep až po druhý schod trochu mění situaci s tím použitím čerpadla. Pak by tam asi čerpadlo bylo vhodné. Předtím to totiž vyznělo jak že se voda objevuje jen v té jímce.
Co se týká vyčištění té šachty - určitě šachtě vyčištěním neuškodíte. Bude tam nějaký matriál jako štěrk a pod. Ten vybrat, vyčistit usazené kaly na propustné dno a znovu materiál vožit zpátky. Časem se totiž těmi kaly mohla schopnost propouštět vodu do podloží snížt mohla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.14 22:15

Dejte tam kalovku s integrovaným plovákem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.