Čím topit nejlevněji?

Od: Datum: 20.09.14 22:48 odpovědí: 5 změna: 21.09.14 08:29

Ahoj.

Tak jsme zase poseděli s kluky od vedle. Řeč přišla na nejlevnější způsob vytápění, v nadcházející sezoně ,,zásobování ruským plynem,, . Padaly různé návrhy, od zásobení se dřevem a kamny v největší místnosti. Nebo plynové topidlo s 10 kg propanbutanovou lahví. A tak různě podobně. Pak se to zvrhlo na různé netradiční způsoby. Přidal jsem vytápění bytu plynovým sporákem a s plynovou troubou, když nefungovalo centrální zásobování teplem. Takhle zarosenej byt jsem ještě neviděl. Jiný soused ve vedlejším vchodě, zase prý topil s přivezeným žebrovým radiátorem jako průtokovým na TUV s odtokem do vany. Pak někdo přišel s nápadem, na vytápění zase tou TUV, kdy se zase radiátory napojily na cirkulaci. Myslíte, že by to na tu TUV šlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 21.09.14 00:32
avatar

To uz rovnou vytrhej parkety a budes to mit skor stejne drahy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.14 06:44
avatar

Na svých toulkách Ruskem (Ukrajinu nevyjímaje) jsem viděl ledacos.

Mnohde i v panelácích zaplechovaný jeden díl okna ze kterého čouhala roura od kamen.

Pokud se Vám to zamlouvá, tak "Hybaj zpátky na stromy".!

V současné době je stále nejlevnějším otopem dřevo. Ovšem musíte si předem uvědomit pár věcí.

Levné topení je vykoupeno Vašim časem. Řezání, sekání, uložení... (prostorem) Zatápění, přikládání... atd.

Pokud trávíte mnoho času v práci, pak volíte otročinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.09.14 07:34
avatar

Dobrý den, nejlevnější je ta energie, kterou vůbec od dodavatele neodeberu. Takže, šetřit, málo větrat, topení nezapínat, pořádně se obléci a mrznout. Asi před rokem tu byla otázka, zda se dá místnost vytápět za použití množství svíček (možná by se dala dohledat). Jinak, pokud svítí do místnosti přes den sluníčko, tak to také teplotu zvedne. No, nic vyloženě levného už neexistuje. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.14 08:11

Jak jsem to pochopil z popisu, nejedná se o vytápění obecně, ale o vytápění bytu v objektu napojeném na centrálně dodávanou TUV, pravděpodobně centrálně dodávané teplo. V objektu je víc bytových jednotek.

Problém má víc rovin: Technickou a právní.

Z čistě technického hlediska - napojení radiátoru na cirkulaci TUV. Fungovat a topit to bude - otázkou je účinnost takového vytápění. Jen si nedovedu představit tahání ležatých rozvodů od stoupačky TUV.

Po právní stránce to samozřejmě nelze. Přiživíte se na ostatních spolubydlících. Jak moc, to záleží na způsobu provedení.

Navíc je tu problém rozúčtování tepla. Dle platné vyhlášky - ať spotřebujete co spotřebujete, jsou stanoveny povolené odchylky od průměrné spotřeby v rámci objektu. Takže netopit vůbec neznamená neplatit nic.

Takže bych celou záležitost nechal v úrovni brainstormingu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.14 08:29
avatar
Nejlevnější bude topit plynovým sporákem + plynovou troubou. Za chvíli se z těch spalin otrávíte, takže toho nestihnete moc protopit
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.