Pronájem pozmnku od státu

Od: Datum: 20.09.14 15:22 odpovědí: 1 změna: 20.09.14 20:02
Dobrý den všichni,

rád bych se zeptal, jsetli někdo nemáte zkušenosti s tím, jak se dá pronajmout pozemek od státu. Kolik cca. to stojí, jestli je potřeba nějaké speciální povolení pro stavbu billboardu či citylightu, komu se platí, kde se vyřizuje a tak všechno. Předem mnohokrát děkuji za odpovědi a budu nadosmrti zavázaný tomu, kdo dodá případnou odpověď.

Děkuji s pozdravem

Jakub

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: macek7411*
Datum: 20.09.14 20:02

Vaše otázky
Ptejte se...
Praktický rádce
Publikace ke stažení
Kontakty, úřady
Legislativa, zákony

Jak si pronajímat a kupovat pozemky od Pozemkového fondu ČR

O co jde

Pozemkový fond ČR se stará o státní půdu. Tu pronajímá a postupně prodává. Např. v okrese České Budějovice spravuje 7000 ha zemědělského půdního fondu (okolo 30000 parcel), tj. 10 % ZPF v tomto okrese. Nájemní smlouvy a prodej pozemků jsou zásadní pro zajištění výměry hospodaření.

Praxe

Nájem: V případě zájmu o pronájem půdy od PF ČR vyplňte formulář "Žádosti o pronájem nemovitosti ve správě PF ČR" nebo pošlete dopis. Žádost obsahuje identifikační údaje (příjmení, adresa atd.), specifikaci účelu pronájmu a čísla parcel. Nejběžnější typ smlouvy se uzavírá na dobu neurčitou s roční výpovědní lhůtou.

Pokud užíváte pronajatou půdu od PF ČR a vstoupil jste s ní do agroenvironmentálního opatření (AEO), vyplatí se Vám zajistit si speciální smlouvu na dobu určitou kvůli 5letému závazku hospodaření na celé výměře. Jinak může PF ČR zařadit pozemek do prodeje a nový majitel nemusí převzít závazky. Pak se musí vrátit dotace z AEO.

Pro zajištění dlouhodobějšího pronájmu stačí vyplnit speciální formulář a přiložit potvrzení od zemědělské agentury o zařazení vyjmenovaných parcel do AEO. Ode dne zařazení začíná platit 5letá nájemní smlouva. Při prodeji je pak závazek AEO pro nového majitele povinný. PF ČR uvádí tuto skutečnost v nabídce prodeje.

Výše ročního nájmu je 1 % z průměrné ceny katastrálního území, u speciální 5leté smlouvy 2 %.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.