Pokles tlaku v topné soustavě

Od: Datum: 02.11.14 21:06 odpovědí: 11 změna: 03.11.14 00:18

Mám doma elektrický kotel a klesá mě v něm tlak a musím často dopouštět vodu, vyměnil jsem expanzní nádobu i pojišťovák a závada trvá dál, mám podlahové topení, ale nikde žádný únik vody nevidím. Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 21:25

pokud nenajdete únik vody, expanzní nádoba je dobře natlakovaná a pojišťovák samovolně neodpouští, tak blbě ukazuje manometr

Ohodnoceno: 0x

Od: repe
Datum: 02.11.14 21:30

A jak najít únik vody pod dlaždicemi, na spodních stropech není nic vidět.

Datum: 02.11.14 21:42

Nehledal bych to hned v nejhorším místě. Může to unikat kdekoli, voda se zřejmě stihne vypařit. Chtělo by to nechat udělat tlakovou zkoušku a nechat co nejdéle pod tlakem, případně vodu ještě obarvit. Pokud se někde voda neobjeví, přestože klesne tlak, pak teprve uvažovat o podlaze.

Datum: 02.11.14 21:39

Zkuste do podlahovky uzavřít kohouty,zda se bude voda ztrácet dál.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.14 21:57

Pokud není dům podsklepený, nemusí být průsak vidět. Musíte provést tlakovou zkoušku jednotlivých okruhů, a potom podle výsledku odstranit v místě netěsného okruhu podlahovou krytinu. Pokud ani potom neuvidíte vlhké místo, nezbývá nic jiného, než vybourávat podlahu, Tohle je největší nevýhoda podlahového vytápění.

Datum: 02.11.14 22:03

Je to podsklepený, ale nic není vidět.

Tak mám tedy napřed nechat zkontrolovat tu vyměněnou expanzní nádobu, zda je dobře natlakovaná, co ten manometr, mám jej také nechat zkontrolovat a když bude vše v pořádku tak pokračovat tlakovou zkouškou. Nebo je ještě nějaké jiné řešení? Co tam nalít nějakou kapalinu, která by případnou netěsnost utěsnila, třeba tak jak se to dělá u aut? Ale tlaková zkouška mě neukáže, kde to teče, to by se teda musela bouchat celá podlaha, jsou tam dlaždice?

Datum: 02.11.14 22:14

jj, nechte napřed vše zkontrolovat, i ten manometrr, mě taky samovolně padal, jak moc často a kolik tam dolňujete?

Datum: 02.11.14 22:24

Takhle: Menší úbytky vody nemusí hned znamenat, že topení teče. Záleží na velikosti systému a také jakou vodu používáte. Pokud chlorovanou a máte automatický odvzdušňovák, tak se voda neztrácí ale možná jen dopouštíte vytěkaný chlor, případně vzduchové bubliny. Manometr se dá vyzkoušet jednoduše: vypustíte trochu vody až klesne na nulu a zas napustíte - až ukáže provozní tlak. Pokud se ukazatel hýbe, bude nejspíš manometr vpořádku. Pokud máte na vstupu i výstupu jednotlivých okruhů kvalitní kohouty, můžete postupně jednotlivé okruhy zavírat a sledovat tlak.

Je to nové topení, nebo už déle provozované a závada se objevila až v poslední době?

Bylo topení v poslední době vypouštěné?

Jaká je vytápěná plocha?

Kolik vody dopouštíte?

Jak dlouho trvá, než poklesne tlak a o kolik?

Jsou všechna viditelná místa systému suchá - u kotle, rozdělovače, expanzky, ..

Datum: 03.11.14 00:09

Topení je již déle provozované a závada se objevila až nyní. Vytápěná plocha cca 100 m2. Všechna viditelná místa jsou suchá. Kolik se dopouští zjistím dle měřidla.

Datum: 03.11.14 00:18

Takže v tom případě platí, co jsem psal: postupně ověřovat jednotlivé okruhy a části systému a snažit se co nejpřesněji lokalizovat tu část, která pokles tlaku způsobuje.

Datum: 02.11.14 22:24

Taky mam podlahovku v celem dome a elektro kotel a tlak drzi. V podlaze by unik nemel byt, aspon ja mam na kazdou mistnost jeden okruh a ten je natocen z jede trubky bez spoje. Spis bude unik na pripojeni kotle nebo rozdelovacu na podlahovku. Martin

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.