Navrtání do plastových oken zvenčí

Od: Datum: 19.09.14 22:12 odpovědí: 13 změna: 23.03.15 01:18

Dobrý den,

firma zateplující budovu mně navrtala do zcela nových plastových oken boční a vrchní část (hliníkové desky) 9 škoubky. Prý to je doporučení oknařů. Ostatní byty by nemají - prý to budou ještě upevňovat. Okna byla fungl namontovaná, ostatní mají stará plastový okna - zatím bez šroubů.

Psala jsem firmě, která okna dodala a údajně - pokud to nejsou dlouhé šroubky, funkčnost nebude narušena.

Na druhou stranu známá tvrdím, že právě neporušený venkovní rám ne nejdůležitější.

Děkuji za reakce v dopátrání se pravby - jedná se o šestikomorové okno a širším vestavným profilem.

P.S. - mám infarktový stav - jsou navrtaná obě nová okna (kus/10 000 Kč)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 22:16

Nedělám do plastových oken, ale do dřevěných, ale opravdu nevidím důvod proč by měla být narušena funkčnost.

Ohodnoceno: 0x

Od: smolarka
Datum: 19.09.14 22:25

Asi jste nikdy nezažil mokré okenní rohy a orosený rám - já ano. Právě proto jsem po 10 letech nechala stará plastová okna vyměnit...obávám se, že takto jsem hned 1. den na stejné úrovni. Netuším, kolik komor je navrtáno a jak se to postupem času projeví.

Byla jsem se podívat na zateplení jiného domu stejnou technologií a bočnice u oken jsou přivrtány do bočních zdí, nikoli do rámů. Netuším, co k tomu pracovníky vedlo.

Datum: 19.09.14 22:50

Zažil jsem mokrý nejen rohy a rámy, ale komplet celý okna. Naštěstí ne doma.

Mnohokrát jsem se přesvědčil, že si lidé nechají udělat nová okna, která jsou horší než ty původní.

Skrzevá zateplení nejsem odborník, tak nemohu říci co a jak se má dělat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.09.14 22:59

Původní byla naprosto šílená - dokonce mi majitel firmy topení-plyn řekl, že poprvé stojí u plastového okna, přes které táhne přes sklo.

Nyní máme trojsklo s teplým rámečkem...a to navrtání mě fakt dostalo, došlo i na potok slz ... byla jsem včera tak ráda, že mám nová okna...a dnes takový šok.

Kdyby to měli i ostatní, tak to možná pochopím, ale ty boky drží všem ostatním bez šroubků...zřejmě tím, že se dělníkům nechtělo dolů pro polystyren - tím pádem to nemělo na čem držet.

Kdybych dnes nevylezla na lešení - potřebovala jsem ještě zadělat díru v omítce, kterou by nejspíše taky nezadělali, měla bych zřejmě jako jediná kraj okna bez podloženého polystyrenu - byť jsem tuto věc vznesla jako základní požadavek...vrrr.

Od: hop®
Datum: 19.09.14 22:26
Jedna znama povidala... A je to pro Vas smeroplatne?
Pokud dodavatel tvrdi, ze to neni problem, snad vi co rika. Ze je to z meslnickeho pohledu zbytecna prasarna, je jina vec...
Kazdopadne mate zaruku na okna i praci a potrebne papiry v ruce...

Datum: 19.09.14 23:08

Obávám se, že v případě řešení reklamace by právě díky poškozeným rámům problém byl.

Každopádně v pondělí zajedu do fimy, která dodala okna a budu chtít písemně, že díry nemají vliv na funkčnost a kdyby došlo k nějakému problému, nebude tato skutečnost příčinou neuznání reklamace.

Datum: 19.09.14 22:28

Řečeno slovy klasika - na funkci rostlináře to nebude mít vliv !

Nevím, jak dalece je Vaše známá obeznámena s konstrukcí plastových oken, ale ujišťuji Vás, že se nic nestalo.

Stačí když si prohlédnete řez oknem :

http://www.oknafemos.cz/clanek/156/gealan/

a tam zjistíte, že ty šroubky prostě prošly jednou, nebo více vrstvami plastu. Ovšem tím se přece vůbec nic nemění na jakékoliv funkční části okna !

Datum: 19.09.14 23:33

Určitě to podle místních odborníků nemá na nic vliv, osobně bych napsal do firmy a požádala je o okna nová. Jejich argumenty vůbec neberu v úvahu. Možná velká sleva by pomohla.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.09.14 13:22

Pokud je to zvenku a není to zkrz, pak to ničemu vadit nebude.

Datum: 20.09.14 15:12

Aspoň požadovat opravu a omluvu, tady vůbec nejde o to zda to vadí, ale vrtat do cizích oken bez souhlasu se prostě nedělá.

Datum: 20.09.14 15:22

Zateplovači byli upozorněni, že okna nejsou společnou součástí budovy a musí postup konzultovat s majiteli jednotlivých bytů?

A opravdu nejsou? A rám je do budovy přilepený žvýkačkou?

Od: trtr
Datum: 20.09.14 16:11

Zdravím, docela by mě zajímalo, jak to vypadá. Foto by nebylo možné? Samozřejmě nelezte někam, kde nemáte co dělat, abyste nepřišla k úrazu, to by fakt za to nestálo.

Zatím si dokážu představit pěknou prasárnu a normálně bych si, pokud to nemají ostatní, vydupal okna nová. Koneckonců jsou pojištěni. I když někdo řekne, že je to z venku a ve vyšších patrech to není vidět, tak máte právo na bezvadnou věc.

Od: denda2
Datum: 23.03.15 01:18
ja bych toto teda taky resila,pekne by me to nastvalo. Firma,ktera zatepluje budovu by vam mela odskodnit to poskozeni,cilik nova okna. jak to dopadlo? co mi ma kdo vrtat do mym oken. ten pracant by si to doma urcite neudelal. je mi ze vsech tech pracantu nanic, clovek aby jim stal za zadkem,jak rika moje mami.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.