Lepenka na střechu

Od: odpovědí: 1 změna:

Prosím vás jakou lepenku mám dát na střechu kůlničky cc15čtveráků která tam zustane jako konečná. Nachci nic drahého ,protože si myslím že moc dlouho nevydrží ,ale momentálně nechci aby do ní zatékalo . Dík za názory.

1 odpověď na otázku

 

 


3x

Zdravím,
jako jednoduchou střešní krytinu lze použít některý z oxidovaných asfaltových pásů.
První 3 jsou tzv. térový papír. je to aková hodně "z nouze cnost". Na zakrytí střechy stačí, ale i při pečlivé pokládce je životnost tak 2-3 roky. Dá se prodloužit o několik let nátěrem, ale to je další práce a další náklady.
Jako optimální bych viděl použít výrobek V13,, který je cenově celkem přijatelný, základem už je skleněná rohož. Při pečlivé pokládce (pokládá se od žlabu, s přesahem jednotlivých pásů cca 10cm, přesahy doporučuju podtmelit a slepit, pak přibít hřebáky lepeňáky - s velkou hlavou a pak hlavy hřebíků zatřít asfaltovým náterem) je životnost bez problémů minimálně 5 let, v případě ošetření nátěrem klidně i přes 10let.
Pokládku krytiny doporučuji dělat na záklop (na čistá prkna) a starou (stávající) krytinu ostranit. Vrstvení krytin na sebe nedělá dobrotu a navíc se pak hůře hledají případné závady. Mám odzkoušeno, že za tu práci s odstarněním staré krytiny to stojí.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]