Vyběr svářečky

Od: ® odpovědí: 8 změna:
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit ohledně výběru svařečky. Bude mi na doma stačit obyčejná elaktrodova nebo je lepší si připlatit za co2? Je mezi nimi (ve svařování) takový rozdíl? Co by jste doporučili? Žádný šunt, ale ať něco vydrží, optimální poměr cena - kvalita. Byla by používaná na takové to domácí svařování kolem domu. Plot, panty na dveřích, atd.
8 odpovědí na otázku

 

 


2x

Elektrody boahatě stačí. Ideální je invertor, ale kvalitní, nejlíp od Kuhtreiberovců (Gama, Kitin, Omicron). Čínu nebrat, poddimenzvaná elektronika a problémy s opravitelností. Svarinfo cz

 


0x

Myslím že pro Vaše použití je ideální volba nikoli obyčejná (tedy střídavá) elektrodová svářečka, ale svářecí invertor. Je lépe mobilní než céóčko, nyní jsou už i za dobré peníze a sváří se s tím krásně. Kdybyste chtěl svářečku např. do autodílny, to by byla jiná.

 


0x

Na domácí vaření je elektrodová svářečka(invertor) plně dostačující.

Osobně mám skoro 2 roky tuto a že už se něco navařila... jen sem si kní koupil lepší kabely a kuklu.

 


0x
avatar hop

Podle mne Vám bude bohatě stačit invertor.
CéÓčko je spíš do autodílny, když potřebujete svařovat výfuky, tenké plechy...

 


Děkuji za odpovědi.
Abych se přiznal čekal jsem že mi budete doporučovat více co2 a teď čtyři odpovědi - čtyři konventory. Ok kouknu se po nějakém konventoru.
Ale se teda zeptám jen tak pro zajimavost, proc ne co2?
Víc se kazí?
Blbě se s tím svaruje?
Nejde s tím něco svařit?
Je moc těžké?

Zdravím,
při volbě svářečky hodně záleží na úhlu pohledu uživatele. Podle vaší otázky bych tipoval, že jste taky kutil, co nemá svářecí papíry a svářet moc neumí. V tom se moc nelišíme, jen že já jsem nucen (občas i v práci) svářet celkem pravidelně.
K dispozici mám tři svářecí zdroje - doma trafo, v práci invertor (i k zapůjčení domů) a CO2. Dokud jsme neměl jinou možnost doma než trafo, používal jsem ho hodně. Pak přibyla možnost z práce vypůjčit i invertor a nebo si v práci potřebné svařit CO2. Dnes to mám tak, že pokud doma potřebuju něco svařit urgetně a nevím to předem, použiju trafo. Pokud to vím předem a danou věc nelze odvézt ke svaření do práce, půjčím si invertor. Ale když jde svařovanou věc demontovat a využít možnost CO2 v práci, udělám to. Sváření CO2 (na rozdíl od svařování ektrodou) je podle mne rychlé a v podstatě skoro "blbuvzdorné". Oblouk udrží i laik bez velkých zkušeností ale hlavně nemusí moc umět svářet, aby svár k něčemu vypadal, drželo to a navíc si tzv. nezalil strusku do sváru.
Nevýhoda CO2 oproti třeba invertoru je v tom, že CO2 svářečku nehodíte na rameno jako invertor, přece jen je to těžší (ty malé CO2 třeba 30kg a víc) a větší, potřebujete láhev s plynem a přece jen to není jen krabice s elektrosoučástkami (jako třeba invertor), ale stroj, kde je podávací zařízení drátu, cívka s drátem, hořák atd, o což je potřeba se občas trochu starat.
Tolik z pohledu taky laika. Pokud budu psát za sebe - preferuju domů před invertorem tu CO2. A taky se chystám si ji koupit. Na tahání po baráku to sice není, ale pro práci v dílně a okolo domu i přes složitější manipulaci to vidím jako ideál. Nebudu zastírat, že jedním z důvodů je i to, že oklepávání svarů od strusky (hlavně těch mých neumělých) mne přivádí k šílenství a to u CO2 odpadá.

Protože jste psal pro doma, je lepší invertor. Pro doma předpokládám, že budete svářet např na zahradě, někde na balkoně a podobně. Invertor hodíte přes rameno, natáhnete prodlužovák na 230 a jedete, nebo vás pořádá někdo o svaření čehokoli, s čím se nedá hýbat a zásuvku na 230 má každý (skoro) :) . CO2 je vhodné umístit v dílně a není zdaleka tak mobilní. Navíc taková maličkost. Drát do CO2 je choulostivý na čistotu a když budete mít malou spotřebu, tak vám mezi tím začne oxidovat a budete se se pak svářením trápit.

Na práci okolo baráku, kde nepotřebuješ svařovat 1mm plech, je co2 nesmysl.

Představ si, že budeš potřebovat něco svařit na střeše. Nebo když budeš dělat plot, tak budeš sebou vláčet velkou svářečku s bombou. Prostě co2 je spíše stacionární svářečka, ke které si budeš věci na svařování nosit. Naopak invertor se hodí na práci v terénu. Proto je lepší pro domácí použití.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]