Zemnící lišta

Od: Datum: 18.09.14 08:29 odpovědí: 2 změna: 18.09.14 22:37

Měl bych dotaz na provedení zemnící lišty, jak je to správně. Na první a druhé fotce je vidět zemnící lišta mimo rozvaděč v technické místnosti, je nějáký důvod proč se vše nepřipojí jako na třetí fotce do rozvaděče. DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.14 15:35
avatar

Jednak z důvodu "lepšího přístupu" při kontrole, ale v tomto případě, vzhledem k umístění v tech. místnosti je tam lišta z důvodu "coby kdyby" pro sichr. další zařízení stačí napojit jen na lištu a nemusí se tahat další kabel do rozvaděče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 22:37
avatar

Na prvním snímku je přizemění a na třetím je nulový můstek PE (zelenožlutý) a N (modrý). Jako všude potřebujeme nějaký pevný bod a od něho se odrazit. Proto z přívodního kabelu připojíme zž vodič na nulový můstek a od něho pak přizemňujeme vše ostatní. Jsou tam připojeny různé průměry podle požadavků norem. Ten vodič na prvním snímku má také svůj začátek na nulovém můstku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.