Vysoka vlhkost v dome

Od: Datum: 17.09.14 22:50 odpovědí: 8 změna: 19.09.14 10:23
Dobry den.Letos na jare jsem se rozhodl po vecnem boji s vlhkosti a plisnemi podrezat dve mistnosti v dome.Stare podlahy jsem vyhazal a udelal nove + hydroizolace podlahy s napojenim na hydroizolaci zdi.Omitky jsem obouchal a udelal nove.Obnovil jsem odvetrani do odvetravaci sachty vedle komina.Pomalu se blizime do finale a nastehovani ale mam strach aby se plisne nevratili,muzu udelat jeste neco cim bych predchazel plisnim? Dekuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 22:55

Pořádně větrat a topit... a naplánovat si zateplení domu. Zbytek jste už snad udělal, teď se jen ukáže jak kvalitně.

Jen tak pro zajímavost, jaké máte složení podlahy?

Ohodnoceno: 0x

Od: vlhkostvdome
Datum: 17.09.14 23:07
Dekuji za reakci.Dum je jiz zatepleny nekolik let takze alespon to mam z krku.Nad slozenim podlahy jsem dloho premyslel a rozhodl jsem se ze udelam prvni vrstvu beton cca 15cm,hydroizolace,rost ze stresnich lati s roztecema 30 cm,mezi nema 8 cm vaty a dvakrat do krize osb desky.chtel jsem se vyhnout vrchni vrstve betonu kvuli vysychani a taky drevo je urcite teplejsi a prijemejsi material
Datum: 18.09.14 07:06

Pokud jste pracoval kvalitně, rovněž i při zatepelní, nehrozí plísně. Kde očekáváte plísně? 15 cm betonu se dává do průmyslových hal,

mne se skladba podlahy nelébí, páč rošt po 30 cm a vata 8cm není vhodná tepelná izolace. Málo vaty a rošt dělá velkou plochu ztrát.

doplněno 18.09.14 13:43:

třeba takto:

jsem se ze udelam prvni vrstvu beton cca 5cm,hydroizolace, 18 cm EPS 100Z a dvakrat do krize osb desky

doplněno 18.09.14 13:57:

strach má velké oči...

doplněno 19.09.14 10:15:

Nevidím jediný důvod, proč podlahový polystyren lepit, nebo podsypávat pískem..

Hezký víkend

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.09.14 11:33
Dekuji za reakci.Plisen se mi pred podrezanim delala uplne vsude na zdech,na skrinich tak snad se to uz nebude opakovat.Delal jsem rost tak nahusto aby se mi podlaha nehoupala a neprovrzavala,je to moc spatne? Jaka by mela byt podle Vas ta skladba podlahy? Dekuji za odpoved
Datum: 18.09.14 13:53
Uvazoval jsem i nad timto zpusobem dat osb primo na polystyren ale mel jsem z toho strach ze by se mi podlaha houpala a taky prvni betonova vrstva nebila idealne rovna.
Datum: 19.09.14 09:33
Na jare pristiho roku me cekaji dalsi mistnosti takze nad touto variantou budu uvazovat.jeste by me zajimalo jestli vyrovnat nerovnosti betonu a hydroizolace suchym piskem a nebo polystyren lepit lepidlem kterym se lepi polystyren pri zateplovani primo na hydroizolaci? Dekuji Vam za radu
Od: asd*
Datum: 19.09.14 09:40

Pokud chcete jistotu, tak udělejte odvětrávanou podlahu (igloo). Jinak nevymýšlejte rošty s vatou, ale udělejte klasickou skladbu jak radí Milan: beton - hydroizolace (napojená na hydroizolaci zdí) - polyš min. 15 cm a pak vlastní podlaha

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.14 10:23
Z duvodu nerovnosti hydroizolace ve spojich.Taky preji hezky vikend a dekuji za ochotu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.