Porucha pračky

Od: odpovědí: 7 změna:

Mám automatickou pračku Siemens, dneska se mi stalo, že i když není pračka zapnutá do sítě stále do ní natéká voda, kde je problém. Děkuji Jarka

7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kimba

Je vadný elektromagnetický ventil. Bez proudu musí být v zavřeném stavu, což u vás není.

doplněno 17.09.14 21:58:

Jde o napouštěcí ventil. Jak se mohl poškodit a jaké jsou různé typy těchto ventilů jukněte zde: nahradni-dily.elektrometa... Když zakoupíte stejný typ jako máte v pračce, dokážete to opravit sám.


Děkuji za odpověď, zítra zavolám do servisu

 


0x

Jarko, je to ventilem v pračce, možná nečistota, vodní kámen, nepíšete kolik natéká. Sama to asi nezvládnete, nebo zkuste pár dalších praní.

doplněno 17.09.14 22:27:

OK, volejte, zavezte do servisu.


Prát v pračce nejde, protože když je zapnutá do sítě tak voda natéká a zároveň se odčerpává, když není zapnutá tak stále voda natéká, asi štěstí, že jsem přišla praní zkontrolovat, radši si nepředstavuji ty následky, přívodní ventil jsem teď zavřela.

štěstí, že jsem přišla praní zkontrolovat, radši si nepředstavuji ty následky
Právě proto se doporučuje mít před vstupem do pračky další ventil, který zavírá vodu. Tento ventil by se měl otevírat jen na praní (spolu s vedlejším vypínačem, který zapíná napětí/proud do pračky). Jestli to chápu správně, tak vy píšete, že přídavný ventil máte, jen ho asi nepoužíváte.

Ten přídavný ventil také zabraňuje vytopení v době nečinnosti pračky vlivem prasklé přívodní hadice, která by jinak byla celou dobu pod plným tlakem vody.

Souhlas s Imgify. Mám, asi měsíc, novou pračku a tam, v manuálu, je postup při vyjímání prádla. Zastavíme přívod vody, otočíme knoflíkem programátoru na vypnuto, otevřeme víko. ;) Zastavovala jsem vodu i u všech předchozích praček a také v myčce vodu zastavuji. Napouštěcí ventil mám snadno přístupný. Může se vám stát, že pračka bude prát a přesto bude stále napouštět.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]