Kondenzacni kotel vs. hrejive kameny

Od: ® odpovědí: 1 změna:

prochazel sem stare casopisy a nasel tzv. hrejive kameny co se zapojuji do elektric.site a kondenzacni kotel ktery udajne

setri energii a plyn...jake mate zkusenosti? dekuji za odpovedi

1 odpověď na otázku

 

 


0x
avatar figurek

Myslím že je známá věc, že hořením plynu vzniká vodní pára.

Účinnost kotle se počítá z množství energie teoreticky dosažitelné spalováním plynu. Ale tady pozor, plyn shoří na horkou vodní páru, která se ještě dá využít.

U normálních kotlů se pára vypouští ven, u kondenzačních se nechá zkondenzovat. Proto se těmto kotlům říká kondenzační. Kondenzační kotle využívají latentní teplo vodní páry a tím způsobem se teoreticky dostávají nad hodnotu účinnosti 100%. Jenže je vždycky něco za něco. Jsou sice účinnější, ale taky složitější, hlučnější, poruchovější a násobně dražší. Provozováním kondenzačního kotle příliš neušetříte.

No a k těm hřejivým kamenům. V případě elektrického topení je úplně jedno, čím teplo přenášíte. Jestli přímotopem nebo olejovým radiátorem nebo kamenem nebo spirálou v podlaze, všechno rovno. Jde hlavně o tepelný výkon a ten zůstává stejný.

Dobře vám radím, nenechte se oblbnout všemi těmi dohazovači s nabídkami zaručených aparátů, které vám ušetří polovinu nákladů a podobně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]