Nᚠsoused nás neustále křivě obviňuje

Od: Datum: 17.09.14 14:12 odpovědí: 4 změna: 17.09.14 19:59

Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu a hlavně jak se máme bránit. Vždy jste mi zde dobře poradili tak se obracím na vás znova. Soused na nás neustále háže vinu že kvůli nám musel pořezat dva ovocné stromy že mu prý ořezaváme větve které knám přesahují, že šišky které padají ze stromu kde je blízko kanál, že prý úmyslně podle souseda spadané šišky házíme do kanálu my a že k vůli nám se sousedům potom ucpávají odpady a že za deštivého počasí se vyplavují kvůli nám sousedům sklepy, že křičíme na jeho děti které mu vždy říkají samé nesmysli proti nám. Soused aniž by měl důkazy, tak za všechno můžeme my naše rodina nikdo jiný.

Navádí a ovlivňuje dalšího souseda se kterým se kamarádí aby svědčil ve prospěch jeho výpovědi aby on byl čistý a my ty nejhorší v ulici. Podotýkám, že souseda se vůbec nevšímáme hledíme si svého a přesto nás neustále provokuje, sleduje, dělá si o nás zápisky co děláme na své vlastní zahradě, udává, jsme neustále pod dohledem souseda. Nemáme vůbec žádné soukromí. Soused je čerstvě v důchodu i s jeho paní, tak mají čas nás sledovat celý den a vyhledávát problémy aby nám mohl úmyslně škodit. S manželkou v domku bydlíme pouze my dva soused má čtyřčlennou rodinu tak si myslí, že nás bude buzerovat. Ale chci ukázat sousedovi, že si nenecháme od něj všechno líbit i s tím, že jsme jenom my dva já a manželka.

Je to velmi nepřejicí a zrádný soused který vede nudný život, tak řeší ten nᚠživot. Nejsme si toho vědomí že bychom sousedovi nějak škodili nebo ublížovali apod. Jsme slušná a nekonfliktní rodina a přesto soused vše otočí proti nám jen proto, že chce být středem pozornosti a hlavně aby byl zajímavý pro své okolí jaký je to pedadant. Jak s takovým sousedem máme jednat když se takto chová a jak se máme bránit? Na souseda uvažuji že podám trestní oznámení Předem mnohokrát děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 14:19
avatar

Až by slídil, tak bych vytáhl krumpáč a na zahradě si zakopal truhlu. Buď by mě udal a byl by k smíchu, nebo by jí šel vykopat a já ho při tom nafotil, natočil a naprášil.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.09.14 18:52
avatar

Obviňuje? Jakou formou? Ústně, písemně, úřední cestou, jak? Shromáždi důkazy, video, audio, písemnou komunikaci a podej trestní oznámení. §354, odst.1, písmeno b) a d)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobros
Datum: 17.09.14 19:59

Soused obvinění podal na moji osobu písemnou formou kterou předal přestupkové komisi ale už nedoložil fotodokumentaci ani mu to nepotvrdili žádný svědkové přitom strom stojí blízko kanálu přibližně asi do 4 m. A přitom soused neví že když je vítr tak šišky padají sami od sebe a není žádný problém aby spadla nějaká šiška na mřiž kanalového poklopu. Co tady bydlíme tak jsme nikdy neviděli souseda vybírat s kanálu šišky a čistit poklop. Tak nevíme proč se o to soused neustále zajímá když to má na starost někdo jiný a ne on. A navíc nás bezdůvodně obviňuje aniž by doložil fakta.

Datum: 17.09.14 19:55
avatar

Technicky by se už mohlo jednat z jeho strany o stalking, který je dnes již trestný čin. Ale musí být nashromážděné důkazy.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.