Příčkovky Hebel

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, zdím nové jádro v bytě ze zdiva Hebel tl. 75 mm, které není u nás zdaleka tak běžné jako zdivo Ytong. Chtěl bych se zeptat, jestli montážní postup je stejný jako u zdiva Ytong, tedy lepení na tenkovrstvou maltu s kotvením bloků, na každé druhe řadě do nosné zdi,jaký je rozdíl kromě ceny mezi Hebelem a Ytongem a zdali je možné provést jako překlad nad dveře, které budou umístěny ve stavebním otvoru šíře 90 cm slepené dva Ytongy síře 599 mm, uložené na zdivo Hebel. Děkuji za odpovědi.

5 odpovědí na otázku

 

 


1x

V příčce není třeba ani překlad,respektive dle velikosti otvoru! dvě tvárníce jsou 120cm a stav otvor je 90c, to máte na uložení 30cm,na každou stranu 15cm.Norma splněna penízky ušetřeny za překlad.Jen max do druhého dne podepřít prkny do "T".

Ytong,Hebel,Porfix= stejné pracovní postupy!Liší se názvem,barvou (Porfix je šedý),cenou,doporučenou značkou "lepidla" jinak ničím ,možná ještě rozměrově!Osobně jsem v paneláku kotvil do stávajícího zdiva jen 6x-do vyvrtaného otvoru v panelu roxor do vývrtu bez chemické kotvy,jen vrt stejného průměru jako roxor a najódloval jsem ko tam!U WC to drží tyto roxory jen zrcátko necelých deset cm.

Ještě doplnění-zdi ve tvaru velkého E-nejdelší část z desítky (bo nese kuch.linku) tři krátké peroutky z 7,5cm (kotveny jen vnější do panelu prostřední jen přilepena-bez dveří!)obezdívku vany 5cm.

Překlady se dělají,že se vyřízne (doma prům.nwn) z tvárnice do písm "U" do výřezu prut roxoru a zaleje betonem (samo na větší otvor třeba dva či více prutů!)

doplněno 17.09.14 20:46:

Ne není třeba ! Co to nese za hmotnost? několik pater nebo jen dva či tři šáry?Pkd by to bylo v nosné zdi tak ano,ale v nenosné příčce není nutné!

doplněno 19.09.14 18:59:

OPravdu není třeba dělat překlad!I když by uložení na jedné straně bylo třeba jen 5cm!Unese to i ty luxfery!

Pokud chcete mít jistotu podle jeptišky-Jistota je jistota a dala na svíčku celofán,tak do dvou bloků vyřežte drážku na roxor,slepte je k sobě (na zemi) a do drážky vlepte ten prut a po zatvrdnutí můžete pokračovat a dozdít to!

Ale jak píši,je to zbytečnost!


a myslíte, že na šířku 90 cm je třeba také použít roxor,nebo stačí Ytongy bez výztuže? A co v přípdadě že špaleta na níž bude překlad uložen má méně než je doporučné uložení překladu Ytong?


Světlá výška je 2600 mm. Horní úroveň slepených ytongů bude ve výšce 2300 mm, tedy nad překladem z Ytongů, se bude vyzdívat 30 cm, které z důvodu prosvětlení koupelny plánuji udělat z luxfer. Snad to luxfery udrží?

 


0x

Ahoj, vyrábí to stejná fabrika, jen je menší formát.. nenosné překlady do příček se vyrábí slepením příčkovek a zalitím roxoru do vyříznuté drážky i u výrobce, takže klidně po domácku.. ale udrží se to i bez výztuže, jen nesmíš bouchat dveřma..


Myslíš dát roxor pod nebo nad slepené ytongy? Jinak děkuji za odpověď

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]