Jak na zelenání omítky ze severní strany

Od: Datum: 16.09.14 20:00 odpovědí: 7 změna: 17.09.14 08:11

Dobrý den mám zateplený barák 6 let po třech letech se mi začalo objevovat zelenání na severní straně kam svítí méně sluníčka.Prosím poradte co s tím.Děkuji Horynová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petrzach
Datum: 16.09.14 20:48

Ten problém co máte, má i sousedka přes ulici . Po zateplení celého domu ze severní strany jí oranžový dům zezelenal (jen ta jedna strana) . Bohužel to bude asi trvalý problém. Kde nechodí slunce (teplo) ,chodí plísen . Mě takhle obrůstá mechem skoro nový uzák už 4tým rokem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.09.14 20:55

Holt dali jste si na barák materiál který potřebuje údržbu, zlatý brizolit! Nedostali jste od zhotovitele poučení?

U těchto modernách omítek je téměř nutností po 3-7 letech provést minimálně obnovu FUNGICIDNÍM nátěrem třeba zde (viz odkaz ) http://www.biotec.cz/cistici-…ky/fungicidni-prostredky.html

doplněno 16.09.14 20:57:

nebo zkuste omýt jen WAP-kou! POZOR vyzkoušejte někde kde nebude tolik vidět pkd ba se poškodila omítka!

Dal bych foto z práce,ale již u dané firmy nedělám a fota již nemám,šli do dokumnetce šéfovi!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.09.14 20:57
Laická rada : já bych zkusil dát do rozprašovace savo nebo rondub. Prostě cokoli proti zelenině, plísním apod. a kousicek místa bych postříkal. Pak dle výsledku pokračovat nebo zkusit něco jiného.

Datum: 16.09.14 21:34

Zdravím.Tady u nás vidím hodně na panelácích zelenavé stěny.Poptejte se na nějaké firmě co dělá fasády jak na ten problém.

Datum: 16.09.14 22:15

Ahoj. Na ty mechy určitě nezabere Roundup. Ten nejlépe reaguje přes listy. Rostlina musí mít lístky. Asi nejlepší by bylo ty mechy sundat stříkačkou s obsahem Modré skalice. A následně podrásat opatrně Wapkou. Bohužel, praktickou zkušenost s tím nemám. Chtělo by na to použit vysokozdvižnou plošinu.

Datum: 17.09.14 07:41

Na vedlejší dům, který začínal zelenat pod plechy oken, nastoulili chlapi s plošinou a rozprašovačem a celý barák postříkali. Nastříkali na jaře a teď, v tomhle vlhku je dům čistý. Ale čím to stříkali, to nikdo neví. Poptám se.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.09.14 08:11

Osobně mám vyzkoušené Savo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.